Saç derisinde meydana gelen yağlı egzama, mantar hastalığı, saçkıran, kaşıntı, döküntü, kepeklenme ve mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılan bir üründür. Mantarların çoğalmasını ve dağılmasını engeller. Kortizon içeriğine sahip değildir. 12 yaşından büyük olan bireyler için uygundur. Bölgesel bir kullanım yapılması gerekir. Kullanımı konusunda doktorunuz ya da eczacınız size gerekli bilgileri verecektir.

Uygulaması son derece basittir. Sadece size belirtilen talimatları yaparak kullanmanız yeterlidir. Kullanmayı unuttuğunuz zamanlarda doz artışı yapmayınız. Ne zaman ne kadar kullanmanız gerekiyor ise o kadar kullanım yapınız. Şampuanı saçınıza sürmeden önce bölgenin ıslaklığını sağlayınız. Bir avuç içi kadar Loprox kullanmanız idealdir.

Daha sonra şampuanın köpüklenmesini sağlayınız. Bunu yaptıktan sonra saç diplerinize masaj yapınız. Maksimum 5 dakika kadar bekleyip saçlarınızı durulayınız. Durulama bittikten sonra aynı işlemi ikinci kez yapın. Saçlarınızı tamamen temizleyin. Haftada maksimum 3 defa uygulamanız uygundur.

Şampuanın vücudunuzun diğer bölgeleriyle temas etmesi tehlikeli değildir. Ancak yine de fazla temas olmaması için dikkatli olmanız gerekir. Özellikle vajina içine, burun deliklerine ve göze temas etmesine engel olmalısınız. Yaklaşık 4 haftalık bir kullanımdan sonra şampuanın etkisini görmeye başlayabilirsiniz.

Loprox Şampuan Ne İşe Yarar?

Derideki mantarların üremelerini engeller. Böylece büyümeleri durur. Mantar hastalıklarının tedavisinde çok etkilidir. Kepek, yağlanma gibi olumsuz durumların ortadan kalkmalarını sağlar. Saç diplerinde oluşan kaşıntının giderilmesine yardım eder. Dermatit ve saçkıran hastalıklarına çözümdür. Döküntü oluşumu engellediğini gibi mevcut olan döküntülerin de temizlenmesini sağlar.

Loprox Şampuanının Kullanımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Loprox şampuanının kullanımında şunlara dikkat etmeniz gerekir:

  • 12 yaşından küçük olan çocukların kullanmaları yasaktır.
  • Yaşlıların kullanımı için uygundur.
  • Hamile olanlar, doktor izniyle kullanım yapabilirler. Doktora danışmadan kullanmak tehlikelidir.
  • Herhangi bir ilaçla geçimsizlik yaşamaz. Ancak yine de dikkatli kullanmak gerekir.
  • Gerektiği şekilde kullanılmaya dikkat edilmelidir.
OKUYUN  Esmerin bombası elinde patladı! Tek farkları buymuş (Kaynak: soru.com.tr)

Emziren kadınların da bu şampuanı kullanmalarında herhangi bir sakınca yoktur. Ancak her ihtimale karşı dikkatli olmak önemlidir. Eğer doktorunuz size bu ürünü kullanmayı önermiyorsa tavsiyeye uymalısınız.

Loprox Şampuan Her Gün Kullanılır Mı?

Saçlı derinin üzerine uygulanması gereken Loprox, her gün kullanım için uygun değildir. Ürünü haftada iki ya da üç kez kullanmanız gerekir. Doktorunuz, şampuanı ne zaman kullanmanız gerektiğini size söyleyecektir. Önerilen süre genellikle 4 haftadır. Her gün kullanmak, çeşitli yan etkilerin ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bu tip şampuanların kullanımı, normal şampuanlar gibi değildir. Bundan dolayı her banyo yaptığınızda kullanmamanız gerekir.

Loprox Şampuan Başka Bir Şampuanla Kullanılır Mı?

Loprox’un gözünüz ile temas etmemesi gerekir. Eğer gözünüze değerse bol su ile yıkama yapmalısınız. Ürünü farklı bir şampuanla beraber kullanmanız önerilmez. Çünkü böyle bir şey yaptığınız zaman Loprox’un etkisi azalacaktır. Aynı zamanda kremle de karışım yapılmamalıdır. Bu şampuanı kullanacağınız zaman diğer kremleri ve şampuanları bir kenara bırakmalısınız. Aksi halde hiçbir etkisini göremezsiniz.

Loprox Şampuan Yan Etkileri

Bu ürünü kullananlarda yan etki durumları pek görülmez. Ancak orta dereceli bir kaşıntı, deri döküntüsü, pullanma, kızarıklık ve yanma hissi gibi yan etkiler görülebilir. Bunun yanı sıra saç rengi açık olan insanların, bu hususta renk değişimi yaşadıkları da görülebilir. Ancak bu yan etkinin gerçekleşmesi çok nadirdir. Ciddiyet arz eden herhangi bir yan etki yoktur. Ama beklemediğiniz şeylerle karşılaşırsanız, doktora gitmekten geri durmayın.

Loprox Şampuanı Fazla Kullanırsak Ne Olur?

Loprox, normal kullanım gerektiren bir şampuan değildir. Bu yüzden kullanma talimatını okumadan şampuanı kullanmaya başlamamalısınız. Normal şartlarda haftada 3 kez kullanılması yeterlidir. Ancak bazen kullanım yapamadığınız ya da kullanımı unuttuğunuz zamanlar olabilir. Bu durumda çift doz alımı yapmamalısınız. Böyle bir uygulama yapmak, istenmeyen sonuçlar meydana getirebilir. Bu durumda eczacınızla ya da doktorunuzla irtibata geçmeniz gerekir.

OKUYUN  Türk Telekom siber güvenlik kamplarında neler oluyor?

İzleyin: Medikal Şampuan Nasıl Kullanılır?

Loprox Şampuan Etkileri

Loprox şampuanlarından beklenilen etkiyi görebilmek için öncelikle doğru bir saklama yapmanız gerekiyor. Ürünü her zaman kutusunda muhafaza etmeniz gerekir. Eğer üründe herhangi bir bozukluk var ise kullanım yapmadan atın. Bu şampuanı doğru yerde sakladığınızda ve doğru kullandığınızda etkilerini 4 haftada kendini gösterecektir. Saç derinizdeki sorunun yavaş yavaş ortadan kalktığını fark edeceksiniz. Çeşitli saç derisi hastalıklarının tedavisinde yaygın şekilde kullanılan bir üründür. Hemen her problemin çözüme kavuşmasını sağlar. Genellikle 1 ay içerisinde sonuçlarını verir. Eğer herhangi bir iyileşme yaşanmazsa doktora bildirilmelidir. Bu şampuan yeni saçların çıkmasını sağlamaz. Ancak hastalıklı bölgeler iyileşince saçlarınız tekrardan çıkacaktır. Bunun yanı sıra saç uzamasına da etkisi yoktur. Genel olarak saçtaki problemlerle savaşır.

 

Etiketler: