Siber güvenlik, çalıştığı ya da hizmet verdiği firmaların elektronik bilgilerini koruma altına alan kişidir. Bu firmalar özel veya devlet kurumları olabilir. Günümüzde teknolojinin ve internetin hızlı bir şekilde gelişim gösterdiği zamanlarda güvenliği sağlamak, olası açıkları tespit etme ve gerekirse kapatmak ve ihtiyaç olduğu takdirde hukuki işlemleri başlatmak adına sorumlu kimselerdir.

Son zamanlarda oldukça yaygın olan siber güvenlik için her geçen gün yeni adaylar yetiştiriliyor. İnternet ağları, bilgisayarlar ve telefonlar yaygınlaştıkça bu sektörde nitelikli profesyonel elemanlar yetiştiriliyor. Yaşadığımız bu çağda değeri olan her şeyin korunmaya ihtiyacı vardır. Büyük şirketlerin şirket yazılımlarının, bilgilerinin ve networklerinin de en iyi şekilde korunması gerekmektedir.

Bu firmalar verilerinin korunması için siber güvenlik arayışı içerisine girmektedir. 1840 yılında kurulan Türk Telekom, Türkiye’ye telekomünikasyon hizmeti veren firma da siber güvenlik kampları açacağını duyurdu. Bu sene üçüncüsünü düzenlediği siber güvenlik kampları şartları taşıyan ve kendisine güvenen profesyonel siber güvenlik adaylarına kapılarını açmaktadır.

Türk Telekom Siber Güvenlik Kamplarına Kimler Katılabilir?

Türk Telekom siber güvenlik kampına katılmak için öncelikle lisans 3-4. sınıf öğrencisi olmak ya da en fazla 2 yıl üniversiteden mezun olmak gerekir. Ayrıca aktif olarak bir işte çalışmıyor olup, 26 yaşı da aşmamış olmak gerekmektedir. Bu kriterleri karşılıyorsanız ve siber güvenlik alanında kendinizi geliştirmek ve fark yaratmak istiyorsanız bu iş tam size göre.

Türk Telekom Siber Güvenlik Kamplarına Nasıl Katılabilirim?

Türk Telekom siber güvenlik kampına katılmak için online başvuru yapılması gerekmektedir. Ardından başvuru tarihine yakın o tarihi izleyen bir tarihte online sınav yaparak adayların bilgileri değerlendirilip gerekli koşulları sağlayan adaylarla yollarına devam etme kararı almaktadırlar.

Bir sonraki aşamada ise online sınavdan başarılı ayrılan siber güvenlik adayları ile birebir mülakat yapılarak olumlu geçen görüşmeler sonucu adayların siber kampa girişleri başarı ile gerçekleşir. Kampa başvurunuzun kabul edildiğini sizlere başvuru sırasında doldurmanız gereken form kısmındaki iletişim araçlarınızdan sizlerle iletişime geçerek bilgi verecekler. Ayrıca birebir mülakatlar da yetkili kişiler tarafından adaylar ile birebir online olarak gerçekleştirilecektir.

OKUYUN  iPhone 14 ProMax fiyatı ne kadar olacak? iPhone 14 ne zaman çıkacak?

İzleyin: Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı 2. Yılında da Büyük Bir Heyecanla Geçti!

Türk Telekom Siber Güvenlik Kamplarında Hangi Eğitimler Verilmektedir?

Temel ağ güvenliği, sızma testleri, siber güvenliği, windows sistem güvenliği, Iot güvenliği, zararlı yazılım analizleri, kablosuz ağ güvenliği, güvenli yazılım yaşam döngüsü, siber tehdit istihbaratı, siber olay mücadele, sosyal mühendislik ve oltalama, mobil güvenlik, telekomünikasyon güvenliği sistemleri gibi birçok başlık adı altında eğitimler verilmektedir.

Türk Telekom Siber Güvenlik Kamplarında Eğitimler Nasıl Verilmektedir?

Eğitimler canlı olarak verilmekte olup telafi eğitim ya da tekrar eğitim verilmeyecektir. Bu eğitimler ile ilgili adaylar herhangi bir ücret ödemeyecekler. Eğitimler fiziksel ortamda yapıldığı için genelde İstanbul’da gerçekleşmektedir. Eğitimlere devamlı katılım gösterilmesi gerekmekte olup kısmi katılımlar geçersiz sayılacaktır.

Türk Telekom Siber Güvenlik Kampını Başarıyla Tamamlarsam Ne Olacak?

Katılımcıların başarılı oldukları durumunda CTF yarışması gerçekleştirilip başarılı olan kişilere hediye çeki ödülleri verilecektir. Ve ayrıca Türk Telekom siber güvenlik kampını başarı ile tamamlayan adaylara ” Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı Başarı Sertifikası” verilecektir. Resmi sayfasında yayınlayıp bilgi ve başvuru aşamasını da Türk Telekom’un web sitesinden gerçekleştirebilirsiniz.

Detaylar: https://turktelekomkariyer.com.tr/siberkamp/

Etiketler:

,