Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan işbirliği ile istihdam oluşturma şartıyla 250 bin liraya kadar geri ödemesiz kredi desteği verilecek. Bakanlık 602 işletmenin ön başvurusunu kabul etti. 250 bin lira hibe destek için başvurular bugün başlıyor ve 30 Eylül tarihine kadar devam edecek. 

KOSGEB TARAFINDAN YÜRÜTÜLÜYOR

KOSGEB tarafından yürütülecek olan program, Yaşayan Kültür Mirası İşletmeler Destek Programı olarak adlandırılıyor. Programla ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü’ne şu ana kadar başvuruda bulunan 800 işletmeden 602 tanesinin ön başvurusu kabul edildi. Programdan yararlanmak isteyenler, 30 Eylül’e kadar KOSGEB veri tabanına kayıt yaptırabilecekler.

 Destek programı ile özellikle usta-çırak ilişkisini güçlendirme amaçlanırken, bu kapsamda yeni personel istihdam eden işletmelere 250 bin liraya kadar geri ödemesiz destek sağlanacak. Projeye ilişkin işbirliği protokolü, 24 Haziran’da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy arasında imzalanmıştı.

31 FARKLI MESLEK LİSTEDE

Dünya gazetesinde yer alan habere göre ön başvuruda 31…

Bu içeriğin ilk paragrafları otomatik olarak listelemek için çekilerek yayınlanmıştır. İçerikten Turk Gazete sorumlu değildir. Haberin kaynağı ve tüm metin için: www.medyatava.com

OKUYUN  Tapuda yeni dönem başlıyor! Ev alacak satacak herkes buraya! Resmen değişti