Tesla ve SpaceX’in hem kurucusu hem de yöneticisi Elon Musk, sosyal medya devi Twitter’ı satın almaya yönelik 44 milyar dolarlık anlaşmanın fesih edilmesi adına yeni bir mektup gönderdi.

Elon Musk’un gönderdiği mektup, Twitter’ın eski güvenlik sorumlusu Pieter Zatko’nun sosyal medya devinin sahte hesaplarla ilgili çalışmaları konusunda ihbarcı olarak yaptığı suç duyurusunun ardından gönderilmesi dikkati çekti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan başvuruya göre, Musk’ın avukatı Mike Ringler, Twitter’ı satın alma anlaşmasına ilişkin 29 Ağustos 2022’de yeni bir mektup kaleme aldı.

Zatko’nun açıklamalarına dikkat çekilen mektupta, bahsi geçen iddiaların doğru olması halinde Twitter’ın anlaşmanın bazı hükümlerini ihlal ettiği kaydedildi.

Mektupta, bahse konu iddiaların anlaşmanın feshi için ilave ve belirgin temelleri oluşturduğu bildirildi.

Öte yandan, Musk’ın Twitter’ın ‘spam’ hesapları ölçme yöntemi konusunda şirketin eski güvenlik şefi Zatko’dan bilgi almak istediği aktarıldı.

Twitter’ın eski güvenlik sorumlusu Zatko, ihbarcı olarak yaptığı suç duyurusunda şirketin federal yetkilileri spam ve bot hesaplar konusunda yanlış bilgilendirdiği iddiasında bulunmuştu.

Zatko’nun…

Bu içeriğin ilk paragrafları otomatik olarak listelemek için çekilerek yayınlanmıştır. İçerikten Turk Gazete sorumlu değildir. Haberin kaynağı ve tüm metin için: emlakkulisi.com

OKUYUN  Cari açık rakamları açıklandı