Dünyadaki ikinci büyük kripto para birimi Ethereum, enerji tüketimini yüzde 99,9 oranında azaltmak için yeni bir operasyon sistemine geçmeye hazırlanıyor. The Merge (Birleşim) adlı bu değişim, kripto parayı çevreye zararlı olduğu gerekçesiyle eleştirenleri de para birimine destek vermeye ikna etmeyi hedefliyor.

Ethereum’un şu anda orta boylu bir ülke kadar enerji tükettiği düşünülüyor. Bu değişimin ardından dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin ve diğer çeşitli kripto para birimlerinin enerji tüketiminde bir değişiklik olması beklenmiyor.

2014’te kurulan Ethererum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, The Merge değişiminin şirketin stratejisinin hep bir parçası olduğunu ancak teknik zorlukları yüzünden birçok kez ertelendiğini söylüyor.

The Merge işlemi bir gökdelenin temelini bina ayakta duruyorken değiştirmeye benzetiliyor. Ethereum blok zinciri yalnızca Ethereum para birimini değil, aynı zamanda milyonlarca dolar değerindeki diğer kripto paralarını ve ürünlerini de destekliyor.

The Merge değişimi sırasında ters giden bir şey olursa dünyanın en önemli kripto para ekosistemlerinden biri tehlikeye atılmış olur. Fakat bir hata olmazsa tüketicilerin değişimi hiç fark etmeyeceği…

Bu içeriğin ilk paragrafları otomatik olarak listelemek için çekilerek yayınlanmıştır. İçerikten Turk Gazete sorumlu değildir. Haberin kaynağı ve tüm metin için: t24.com.tr

OKUYUN  "Bugün önemli bir gün". İslam Memiş'ten önemli açıklama