Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi toplantısında, tarımsal ürünlerde üretici ve hal fiyatları ile perakende fiyatları arasındaki farkın nedenlerini araştırmak için alt komite kurulması kararlaştırıldı.

Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi toplantısında, gıda ve tarım ürünlerinin yurt içi ve yurt dışı arz ve fiyatlarına ilişkin son dönemdeki gelişmeler mercek altına alındı.

Hazine ve Maliye Bakanlığından yapılan açıklamada Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesinin, Bakan Nebati’nin ev sahipliğinde, bakanlar Kirişci ve Muş’un yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun katılımıyla toplandığı belirtildi.

“Son dönemdeki gelişmeler mercek altına alındı”

Komite üyelerinin, geçmiş toplantılarda alınan kararlar doğrultusunda katedilen ilerlemelere ilişkin bilgilendirildiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Gıda ve tarım ürünlerinin yurt içi ve yurt dışı arz ve fiyatlarına ilişkin son dönemdeki gelişmeler mercek altına alınmıştır. Küresel düzeyde yaşanan olumsuz…

Bu içeriğin ilk paragrafları otomatik olarak listelemek için çekilerek yayınlanmıştır. İçerikten Turk Gazete sorumlu değildir. Haberin kaynağı ve tüm metin için: t24.com.tr

OKUYUN  1,5 TON ‘ZEHİRLİ’ DENİZ KESTANESİ İTALYA YOLCUSU!