Sosyal medya hesapları ve katıldığı yayınlarda piyasalara yönelik yatırımcılar için yol haritası veren dolar ve gram altın tahminlerinde herkesi şaşırtan İslam Memiş, bu defa miras üzerine çarpıcı bir video yayınladı. Aslında çoğumuzun milyoner olduğunu ve bunun farkında olmadığımı belirten Memiş, kimsenin bilmediği bir miras sisteminden bahsetti. “Belki şu an beni dinleyenler arasında milyonerler var” diyen Memiş, “Mirasınızın peşine düşün” uyarısında bulundu. İşte kimsenin bilmediği o sistem.

Dolar ve gram altın yorumlarıyla bilinen Piyasa Uzmanı İslam Memiş, bu defa piyasalara analizi dışında çarpıcı bir video yayınladı. Miras konusuna yönelik yaptığı yayında Memiş “Aramızda şu an milyonerler” var diyerek kimsenin bilmediği miras sistemini açıkladı. Peki size büyüklerinizden kalmış bir miras var mıdır? Cevap “Neden olmasın!” İşte İslam Memiş’ten herkesi şoke eden o miras videosunda söyledikleri.

SİZE 100 YIL ÖNCESİNDEN KALMIŞ MİRAS OLABİLİR?

“Aramızda milyonerler var. Çoğu insan bunu farkında değil. Mirastan bahsediyorum. Bunlardan çoğu insanın haberi yok. E-devletten bakım hiçbir şey yok diyenler var. İş bildiğiniz gibi değil. Tapu kısmından üzerinizden üzerinize ait malları görebilirsiniz. İnternet hayatınıza girmeden önce neler oldu? Peki büyüklerimizden bize miras kaldı mı? Bunlar manuel ve beyanlar üzerine yazıldığı için bütün miraslar dijital ortamlar olmadı. Eskilerden bundan 100 yıl önce köyün önde gelenleri sözlü beyanla kayıt yapıldı. Zamanında gariban köylüleri ekilebilir tarım arazilerini yıllarca kullanıyor, yeni doğanlar bu ailemin diye biliyor. Ama incelendiğinde gerçekler ortaya çıkıyor. Bu işi kovalayan tecrübeli emlakçılar var. Bunlar parsel parsel toplayıp kapınızı çalıyorlar. Size miras kalmış diyorlar. Ben bunları kendim öğrenebilir miyim? Evet. Bir avukat aracılığı yada en tecrübeli emlakçılarını seçerek görevlendirebilirsiniz.”

“VERASET İLMANINI ALIP MİRASINIZI ARAŞTIRIN”

“Veraset ilamını noterden alınıp orada mirasçı haklarının kimin olduğu öğreniliyor. Daha sonra bunu tapunun arşivinden detaylı inceleyebilirsiniz. Türkiye şu an milyonlarca kişi bundan habersiz ve milyoner. Dedenizin TC kimlik bilgilerine ulaşarak yapabilirsiniz. Çevremde bu konuyla alakalı çok insan var. Gözlerimle gördüm milyoner olduklarını. Bankalarda dahi büyüklerimizin birikim konusunda muhafazakarlar ve gizli gizli kenara koyarlar. Hesap yoksa kasa kiralamıştır. Bu gözler çok gördü. Buna Tereke davası diyorlar. Ancak benim dedem garibandır dememek lazım. Banka mevduatlarındaki hesaplara 10 yıl boyunca dokunmazsanız TMSF’ye geçiyor. Eğer miras kalmış taşınmazlar o mülkler Hazine’ye aktarılıyor. Yani devlete.”

“ARAMIZDA ŞU AN MİLYONERLER VAR”

“İntikali yapılmamış mülkler devlete kalacak. Siz hak sahibi olduğunuz için ecdadınız mirasına sahip çıkın. Türkiye’de şu an milyonlarca milyoner var. Parselleri bölen arkadaşlar belki milyonluk arsalarda hayatını yaşıyor. Sesimi duyan arkadaşlar zahmet olacak demeyin. Büyükleriniz kimlik bilgileriyle Veraset ilamı alın. Bir avukat vasıtasıyla dibine kadar gidin. Miras kalmışsa hayatınız tamamen değişir. Sahipsiz olan yere çökerler. Belki Bu milyonerler şu an bu yorumunu dinliyor.”

OKUYUN  İslam Memiş açıkladı: Altın ve gümüş fiyatlarında yükseliş devam edecek mi?

Etiketler:

,