Kripto varlık piyasası, FED’in son açıklamasının ardından 20 bin doların altına kadar düşmüştü. Haftaya da  sert bir düşüşle başlayan Bitcoin, Ethereum gibi kripto paralar hafifçe yükselerek psikolojik sınırın üzerinde tutunmaya çalışıyor.

Dünya genelinde yaşanan faiz artışlarının ardından Bitcoin ve kripto paralar sert bir düşüş sergiledi. Haftaya 20 bin doların altına düşerek giren Bitcoin’de ise sert düşüş hafif de olsa tersine döndü.

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell’ın enflasyon hakkında yaptığı son açıklamalar kripto varlık piyasasını da etkiledi. Powell yaptığı konuşmada, “Enflasyonu düşürmek için acılı bir dönemden geçeceğiz” dedi. Geçtiğimiz hafta bir sempozyumda piyasa değerlendirmesi yapan Avrupa Merkez Bankası (ECB) yöneticileri de benzer açıklamalarda bulundu.

Açıklamaların ardından kripto para piyasası aşağı yönlü bir eğilime girdi. Geçen hafta 22 bin dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin, bu hafta başında 20 bin doların altına kadar düştü. Bitcoin’deki hareketliliğin ardından toplamda, 100 milyar doların buharlaştığı belirtiliyor.

Bitcoin, 18 bin 905 dolara kadar düştüğü 13 Temmuz’dan sonra ilk…

Bu içeriğin ilk paragrafları otomatik olarak listelemek için çekilerek yayınlanmıştır. İçerikten Turk Gazete sorumlu değildir. Haberin kaynağı ve tüm metin için: emlakkulisi.com

OKUYUN  BİM çıldırmış olmalı! 19 Temmuzda Familia üç katkı tuvalet kağıdı 26 lira, Signal diş macunu 19 lira