Milli Eğitim Bakanı Özer, Elmadağ ilçesindeki Hasanoğlan Ders Aletleri Yapım Merkezi’nde evde eğitim gören çocukların eğitimlerinde kullanılacak materyalin dağıtım törenine katıldı.

Törende Bakan Özer’in yanı sıra Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam da yer aldı.

Geçen hafta itibarıyla tüm okullara yeni ders kitaplarının ulaştırıldığını belirten Bakan Özer, “Sayın Cumhurbaşkanı’mızın daha önceden müjdelediği gibi bu defa ilk kez 130 milyon yardımcı kaynak basılarak tüm okullarımıza ulaştırıldı. Sadece 12’nci sınıf öğrencilerimize dağıtılan yardımcı kaynak sayısı 20. İnşallah bir dahaki eğitim öğretim yılında da fen ders kitaplarını gözden geçireceğiz. Hazırlanan yardımcı kaynakları, ders kitaplarının da içinde olacak şekilde tek bir kitapla süreci yöneteceğiz” diye konuştu.

‘450 OKUL YENİLENDİ’

Bu yaz özellikle depreme karşı güçlendirme ve yıkıp yeniden yapma kapsamındaki okullarla ilgili başarılı süreç götürdüklerini aktaran Bakan Özer, “Yaklaşık 450 okulu elden geçirdik. Bunların 198 tanesi yık-yap ya da yeni yapılan okullar. Geriye kalan…

Bu içeriğin ilk paragrafları otomatik olarak listelemek için çekilerek yayınlanmıştır. İçerikten Turk Gazete sorumlu değildir. Haberin kaynağı ve tüm metin için: www.medyatava.com

OKUYUN  İslam Memiş'ten gram altın için flaş açıklamalar: Fena patlayacak