Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin tanıtım töreni düzenlendi.

Bakan Kurum, burada yaptığı konuşmasına, “Bugün gençlerimize, emeklilerimize, şehit ve gazi ailelerimize, engelli kardeşlerimize ilk yuvalarını milletin evinden müjdeleyen Sayın Cumhurbaşkanımıza sonsuz şükranlarımı arz ediyorum.” sözleriyle başladı.

Bakan Kurum, bu büyük projenin hayata geçmesinde destekleriyle Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye, TOKİ Başkanı Ömer Bulut’a, mimar, mühendis ve işçilere emekleri için teşekkür etti.

Daha sonra kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERdoğan, TOKİ sosyal konut projesi için uygulanacak daire fiyatları ve taksit ödemeleri hakkında detayları duyurdu.

PROJENİN İSMİ İLK EVİM- İLK İŞ YERİM

Her şeyden bu gerçeğin altını özellikle çizmek istiyorum. Bu kampanya dünyadaki en büyük konut yatırımını ifade etmektedir. Şimdi kampanyamızla ilgili bazı ayrıntıları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Hedefimiz 81 ilimizde ve tüm ilçelerimizde 2023-2028 arasını kapsayan süreçte 500 bin sosyal konut. 250 bin konut amaçlı arsa. Konut yapımına müsait…

Bu içeriğin ilk paragrafları otomatik olarak listelemek için çekilerek yayınlanmıştır. İçerikten Turk Gazete sorumlu değildir. Haberin kaynağı ve tüm metin için: www.medyatava.com

OKUYUN  Dolar ne kadar? İşte Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten çarpıcı yorumlar