Cildiniz için ultrasonun kırışıklıklar ve sivilcelerle savaşmaya yardımcı olduğu düşünülmektedir. Ama efsane ile ilgili gerçek nedir ve böyle bir cihazın gerçekten maliyeti nedir?

Kırışıklıkları ortadan kaldıracak ve cildi kirden arındıracak, aynı zamanda kan dolaşımını hızlandıracak ve kolajen liflerini harekete geçirecek bir cihaz – Yüz derisi için ultrason, küçük “cilt sorunları” için, her zamankinden daha popüler hale geldi. Peki tam olarak nasıl çalışır ve ultrason ek olarak kırışıklıklar ve sivilcelerle birlikte nerede yardımcı olabilir? Aslında sorularınızın yanıtlarını aldık.

Ultrason cildinize ne yapar?

Cilt, yüzey olarak en büyük organımız ve ayrıca dışarıda giydiğimiz tek şey. Bununla birlikte, proteinlerin çok benzersiz bir görevi vardır, çünkü cilde güzel bir şekilde renklendirir ve esnek kalmamıza yardımcı olurlar.

Ultrasonik bir cihaz, vücudunuzdaki atık ürünlerin parçalanmasını ve kendi kendini iyileştirme sürecini tetiklemelidir, bu da cildinizin daha hızlı yenilenebileceği anlamına gelir.

Bu, Kolajen liflerinin daha iyi çalışmasını ve ayrıca cilt katmanınızın elastikiyetini artırmalarını sağlar. Yüz cildi için ultrason sadece kırışıklıklara yardımcı olmaz, aynı zamanda sivilcelerin bakımı için de kullanılır. İltihabı daha hızlı giderir, cildinizin kendisini anında geri alabilir. Ultrason tedavisi olmadan, bu teknik genellikle birkaç hafta sürer ve bu, etkilenen herkes için bir kalıcılık testi olabilir. Bir ultrason ünitesi kullanılarak kişinin epidermisinin saflaştırılması, kişinin kozmetik makyaj ürünlerinin yardımcı maddelerinin daha iyi emilmesi ve dolayısıyla daha iyi çalışması avantajıyla birlikte gelir.

Yüz ultrasonu nasıl çalışır?

Ultrasonu çeşitli alanlardan kullanıyoruz, örneğin fetüsün aktivitesini kontrol etmek için hamile olan kadınlarda veya ultrason dalgalarının iletişim kurmak için kullanıldığı hayvan dünyasından. Ama tıpkı hayvanların duymasının bize ait olmaması gibi, bu da ses dalgalarını neden duyamadığımızı açıklıyor. Bu yüksek frekanslar teknik titreşimlere dönüştürülerek masaj etkisi elde edilir. Bu da kan dolaşımını ve lenfatik drenaja yardımcı olan metabolik süreci uyarır.

Temas jellerinin yardımıyla, hyaluronik asit, terapi sırasında içeri giren cildin elastikiyetini korumak için değerli bir malzeme içerir. Saniyede yaklaşık iki milyon titreşimli ses dalgalarınız nedeniyle, kas normalde termal olarak ısıtılır, bu da teknik sıcaklıkla birlikte daha hızlı kazanılan özel maddelerin çeşitli doku katmanlarına ulaşabileceği anlamına gelir.

Mikro masaj, ısı uygulama tedavisi veya fonoforez gibi seçilen frekansa, ses türüne ve yoğunluğa bağlı olan bir ultrason ünitesine sahip çeşitli terapi türleri gerçekleştirebilirsiniz.

Video: DR. NİHAT DİK – FOKUSLU ULTRASON İLE YÜZ GENÇLEŞTİRME

Bir ultrason makinesinin fiyatı ne kadardır?

Üreticiye bağlı olarak, maliyet değişebilir. Kendinden emin bir etki için, tıpkı sayısız elektronik gibi, biraz daha fazlasını elde etmeye değer. Ucuz modeller bazıları 40 doların altında başlar, ancak çoğu zaman istenildiği kadar uzun süre dayanmaz.

OKUYUN  Makyajla gözlerinizde puslu bir görüntü oluşturun (Kaynak: soru.com.tr)

200 dolardan başlayan daha yüksek fiyatlı modellerde çok daha fazla özellik, daha yoğun gürültü dalgaları ve çok sayıda seçilebilir frekans bekleyebilirsiniz. Seçim, genellikle daha büyük konuşan yüksek fiyatlı ürünlere ulaşır ve dayanıklılık çok daha iyidir.

Tipik ultrason ürünlerine ek olarak, ayrıca siyah noktaları çıkarmanıza izin vermesi gereken bir spatulaya sahip kişiler, böylece başlangıçta ağrılı sivilceler olmazlar. Ancak burada dikkatli olun, çünkü spatulayı cildinize çok fazla bastırırsanız, temelde enfeksiyona yol açan rahatsızlık meydana gelebilir. Bu nedenle burada da son derece dikkatli bir şekilde devam edin. Spatula ürünleri genellikle maksimum 40 Euro’ya mal olduğundan, bunun en büyük faydası aslında maliyettir.

Ultrasonla ilişkili dalgaları kendi teninizde hissedebiliyor musunuz?

Ses dalgaları kelimesini duyarsanız veya bakarsanız, sonuç olarak bu dalgaları algıladığınızın kanıtlanmış gerçeğine hızla sahip olursunuz. Ama senaryo bu değil. Dönüştürücüyü cilt tabakanız üzerinde kademeli ve eşit bir şekilde hareket ettirirseniz, örneğin hafif bir masaj gibi son derece hoş olması gereken titreşimlere sahip olacaksınız. termal sıcaklık ayrıca rahatlamanıza izin verir – güzellik uzmanının yüzünüze sıcak kompres yapması gibi.

Bu konuda nasıl?

Ultrason ünitesini nihai olarak doğru etkiyi elde etmek için satın alırken, her zaman dikkate almanız gereken belirli bir rutin gereklidir. Aşağıdakilerden dolayı devam etmek en faydalıdır:

 1. Temiz cilt
 2. Cilt temizleme
 3. Hyaluron temas jeli uygulayın
 4. Ultrason programını seçin
 5. Yavaş yavaş cilt üzerinde hareket edin
 6. Cilt bakımı rutininizle birlikte son bakım

Yüz ultrasonunun etkileri nedir?

Tıp endüstrisine ek olarak, ultrason kozmetikte giderek daha fazla hayran buluyor olabilir. Bu, birim ile ilişkili nihai sonucun neden olduğu sonuçlar nedeniyle minimum değildir. Özellikle ciltle ilgili kırışıklıklarınız veya sivilceleriniz ile birlikte olduğunuzda memnun kalmadığınız durumlarda ultrason cihazının harikalar yarattığına inanılır. Bu, esas olarak cildinizin tedavi ile devam ettiği işlemlerin bir sonucu olarak mümkündür:

 • Kan akışıyla ilişkili stimülasyon
 • Kollajen liflerinin aktivasyonu
 • Cilt elastikiyetini geliştirmek
 • elastin üretimi
 • Doku daha hızlı yenilenir
 • Aktif bileşenler doku katmanlarına daha iyi taşınır
 • Enflamasyon en aza indirilir (sivilce vb.)
 • Kızarıklık ödenir
 • Lenf drenajı

Ancak ürünün sadece kırışık veya saf olmayan cilt avantajları değil. Yorgun epidermiste bile, uyarılmış kan akışı, genel olarak daha taze görünmenizi sağlarken yüz bakımında yepyeni bir renk oluşmasına yardımcı olabilir. Bu nedenle ultrason, kötü dolaşım için en yaygın olanıdır. Ayrıca onunla birlikte tedavi edilen küçük yara izleri ve içerdiği couperosebe olabilir.

OKUYUN  Sivilce sorunu yaşayanlar bu besinleri yerken iki kere düşünmeli

Bir ultrason cihazını kullanmayı neden redetmelisiniz?

Yüz cildi için ultrason herkes için uygun değildir. Bu, insan kulağınızın algılayamadığı yüksek frekansların bir sonucudur, ancak örneğin bir kalp pili kullanmak işleri alt üst edebilir. Bu nedenle, bir ultrason ünitesine sahip tedaviden genellikle vazgeçilebileceği durumlar akılda tutulmalıdır. Bu arada, tam olarak aynısı normalde titreşimlerden fayda sağlamayacak olan diş implantları için de geçerlidir. Yüz derisi için ultrason kullanmanız gerekip gerekmediğinden emin değilseniz, doktorunuza danışmak daha iyidir.

Peki Botox enjeksiyonunu takiben ultrason tedavisine ne dersiniz? Bununla ilgili kesin bilgilendirici veri yok, ancak ultrason kan akışını desteklediğinden ve bu değişimde Botox’un daha hızlı bölünmesine yardımcı olduğundan, bu durumda terapi büyük olasılıkla daha az duygu verir. Bunu yapmayı seçerseniz, ultrason cihazını kullanmadan önce Botox enjeksiyonundan sonra en az on dört gün bekleyin.

Yüz ultrasonuna alternatifler

Henüz bir ultrason cihazını kullanmaya cesaret edemiyorsanız veya kullanacağınız bir el kitabı alternatifini seçerseniz, örneğin Gua Sha veya Jade Roller kesinlikle vardır. Özellikle ilk çizgiler ve kırışıklıklar sırasında, her iki araç da yüz derisini bir kez daha küçültmek için kan dolaşımını artırarak cilt katmanınızı dönüştürmeye yardımcı olacaktır. Guasha ile sarkmayla savaşmak için cilde yukarı doğru masaj yapın.

Yeşim silindiri, yeni başlayanlar için hafif terapötik masaja ek olarak sivilce kullanımı için, sadece eğitim belki de aşırı miktarda stres atmadan yapabiliyor musunuz? Ayrıca, eski epidermis hücrelerinin bir dahaki sefere cilt katmanınızın her yerine dağılmamasını sağlamak için her iki aracı da düzenli olarak temizlemelisiniz. Her ikisinin de iyi kayması için bir yağ veya bir serum içeren çeşitli araçları kullanın.

Yüz ultrason cihazları ne kadar iyi?

Ultrason, yüksek frekansları ile yüze değil cilde bağlı güzel bir masaj sağlar. Cildinize masaj yapılırsa, dolaşım ve ciltle ilişkili ton genel olarak iyileşir, çünkü sisteminiz bir kez daha daha fazla kolajen ve elastin oluşturabilir. Cildiniz herhangi bir toksin ve radikal içermiyorsa, daha zahmetsizce yenilenebilir ve değerli aktif maddeleri daha iyi alabilir. Yüz bölgesi için ultrason ile tedavi sonuç olarak olumlu bir şekilde faydalıdır. İster kendiniz kontrol edin, ister güzellik uzmanınızı veya güzellik uzmanınızı ziyaret edin, size kalmış.

Etiketler:

,