İŞKUR 18-45 yaş arasında olanlara güzel haberi verdi. Tam 7 bin 500 TL maaş bağlanacak. Başvuru şartları da açıklandı.

İŞKUR’dan milyonları ilgilendiren müjde geldi. 18-45 yaş arası herkes için başvurular açıldı. Tam 7 bin 500 TL maaşı var. Şartlar İŞKUR tarafından ilan edildi. Hala başvuru şansınız devam ediyor. İş arıyorsanız, devlet güvencesi ile bir işe girip çalışmak istiyorsanız hiç düşünmeyin. Garantili iş imkanı ile milyonlarca kişiyi iş sahibi yapan İŞKUR, yeni personel alımı ilanlarını yayınladı. Başvuru şartları da açıklandı. İşte İŞKUR açık iş ilanları ve başvuru şartları…

İŞKUR, her yıl iş arayan binlerce kişiyi devlet güvencesi ile iş sahibi yapıyor. Firmaların ve kurumların iş ilanları İŞKUR üzerinden yayınlanıyor ve gereken şartları taşıyan herkese istihdam imkanı veriliyor. İŞKUR yeni haftanın başlaması ile birlikte açık iş ilanlarını yeniledi. Şu anda İŞKUR güvencesi ile 100 binden fazla personel alımı yapılacak. Bir çok farklı iş kolunda istihdam için 18-45 yaş arası kişiler aranıyor. Başvuru yapmak isteyenler için  şartlar da belli oldu. Genel başvuru şartlarının yanında ilanlarda özel şartlar da bulunuyor. Peki İŞKUR açık iş ilanları nasıl bulunur? İŞKUR iş başvurusu nasıl yapılır?

İŞKUR GÜNCEL İŞ İLANLARI BAŞVURU ŞARTLARI

İŞKUR güncel iş ilanları için başvuru yapmak isteyenler genel başvuru şartlarına uygun olmalı. Ancak bunun dışında aradığınız işin niteliğine göre kurumların ya da şirketlerin istediği özel başvuru şartları da olabiliyor. Genel başvuru şartları şöyle:

TC vatandaşı olmak

İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak

18 yaşından büyük olmak,

Arşiv araştırmasının olumlu sonuçlanması

İŞKUR GÜNCEL AÇIK İŞ İLANLARI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İŞKUR iş ilanları başvurusu için öncelikle yukarıda da belirttiğimiz gibi genel ve özel başvuru şartlarını yerine getirmelisiniz. Eğer İŞKUR kaydınız yoksa en yakın İŞKUR şubesine giderek ya da online olarak kayıt yaptırabilirsiniz. Kayır yaptırdıktan sonra İŞKUR’un resmi internet sitesinden açık iş ilanları bölümünden kendi eğitim ve diğer niteliklerinize uygun işi seçerek başvuru yapabilirsiniz. Size uygun bir iş ilanı olması halinde İŞKUR’da sizi bilgilendirecektir.

OKUYUN  Kredi kartı borcunun çok gelmesi halinde bu yöntemler işe yarıyor; bölün, erteleyin! Ama maliyeti gözden kaçırmayın…

İŞKUR AÇIK İŞ İLANLARI EYLÜL 2022

İŞKUR’da şu anda hem kamu kurum ve kuruluşlarında hem de özel sektörde görevlendirilmek üzere 100 binden fazla personel aranıyor. Bu ilanlardan bazılarında KPSS puan şartı istenirken bir çoğu KPSS’siz alım yapıyor. İŞKUR açık iş ilanlarına kurumun resmi internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. İŞKUR’da başlıca açık iş ilanları ise şu şekilde:

İŞKUR KAYIT İÇİN HANGİ BELGELER GEREKİYOR

İŞKUR kayıt yaptırmak isteyenler daha önce sigortalı olarak çalışmışsa online olarak kayıt işlemlerini yapabilir. Ancak daha önce hiç SGK’lı çalışmamış iseniz mutlaka şubelere giderek başvuru yapmalısınız. İŞKUR, eğitimi olmayanlara maaşlı şekilde mesleki eğitim imkanı da sağlamaktadır. Böylece hem iş arayıp hem de bir meslek üzerine eğitim alma şansına da sahip olacaksınız.