Hayat pahalılığı ve döviz kurlarındaki yükseliş 2022 yılında elektronik ürün pazarlarında fahiş fiyatlandırmalarla karşılaşılmasına neden oluyor. Cep telefonu fiyatları 2022 yılında binlerce TL zamlandı. Durum böyle olunca cep telefonu almak isteyen vatandaşlar zorluk yaşıyor. Ticaret Bakanlığı ise uygun fiyata cep telefonu almak isteyenlere eşsiz bir fırsat sunuyor. Bakanlığın e-ihale platformu sayesinde son model cep telefonları çok cazip fiyatlara satın alınabiliyor. Peki e-ihale’den telefon nasıl alınır? E-ihale’den telefon almanın şartları neler?

E-İhale Nedir?

E-ihale platformu, günümüzde telefondan arabaya kadar pek çok farklı üründe en uygun fiyatlara son model ürünleri satın alabilme imkanı sunuyor. Bu nedenle herhangi bir konuda ürün satın almak isteyenler öncelikle e-ihale platformuna bakıyor. E-ihale platformu, Ticaret Bakanlığı tarafından kurulmuş olan bir elektronik ihale platformudur. Bu platformda satışı yapılan her bir ürün ihale usulünde alıcısını buluyor. Ayrıca satışı gerçekleştirilen her bir ürün Ticaret Bakanlığı tarafından mevzuat uygunsuzlukları nedeniyle el koyulmuş olan ürünlerden oluşuyor.

Çok uygun başlangıç bedelleriyle başlayan ihaleler, çok yüksek fiyatlara çıkmadan satışlar tamamlanıyor. Bu çerçevede 2022 yılında cep telefonu satın almak isteyen ancak piyasadaki fiyatlardan şikayetçi olanlar için e-ihale uygun fiyata cep telefonu alma fırsatı sunuyor.

E-İhale Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Ticaret Bakanlığı’nın e-ihale platformundan cep telefonu satın alabilmek için öncelikli olarak platformdaki ilanların düzenli olarak takip edilmesi gerekmektedir. İhalede sunulan cep telefonuna ilişkin belirtilen teminat bedelini ödeyenler ihaleye katılım hakkı kazanıyor. İhale süreci boyunca minimum teklif verme tutarı üzerinden birden fazla kez teklif verilebiliyor. İhale süresinin tamamlanması halinde en yüksek teklife sahip olan kişi cep telefonunu satın alabiliyor.

Güncel E-İhale Cep Telefonu Satışı

Ticaret Bakanlığı tarafından sık sık yeni cep telefonu satış ilanları e-ihale platformuna ekleniyor. Uygun fiyata cep telefonu satın almak isteyenlerin bu platformdaki güncel ilanları düzenli olarak takip etmesi gerekiyor. İşte 2022 Eylül ayında ihalesi başlamış veya başlayacak avantajlı cep telefonu satış ilanlarından bazıları!

  • 1 adet LG, 1 adet Infinix X659B, 1 adet Infini X650C cep telefonu modelleri 4.206 TL başlangıç bedeliyle satışta. 842 TL teminat bedeli ödenerek 13.09.2022 ile 16.09.2022 10:25 arasında geçerli olan ihaleye katılım sağlanabilir.
  • 1 adet Samsung SM-J200H/DS ve 1 adet Samsung SM-G531H/DS cep telefonu modeli 12.500 TL başlangıç bedeliyle satışta. 2.500 TL teminat bedeli ödenerek 19.09.2022 ile 22.09.2022 saat 10:10 tarihlerinde teklif alacak ilana teklif verilebiliyor.
OKUYUN  Ziraat Bankası Kartı Olan Herkese Ödül! Herkese Para Veriliyor