Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca kişinin beklediği 250 bin konut projesinin detaylarını açıklıyor. Canlı yayında süreci aktaran Erdoğan tanıtım töreninde önemli bir konuşma gerçekleştirdi.

Ev alma hayali kuran milyonlarca kişinin beklediği projenin detayları belli olmaya başladı. Başvuruların yarın itibarıyla başlayacağı ve ekim ayının sonuna kadar devam edecek projenin ilk temeli yılbaşında atılacak. 2 yıl içinde projenin bitirilip anahtar teslimi en kısa süre içerisinde vatandaşlara yapılacak. İşte Erdoğan’ın o açıklamaları..

TOKİ UCUZ KONUT TAKSİT VE ÖDEME PLANI NASIL OLACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan detayları açıklıyor. İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

Geçtiğimiz 20 yılda ülkemizi konut hizmetinde de asırlık hizmetlerle, projelerle buluşturduk. TOKİ vasıtasıyla yüzde 90’ı sosyal konut olmak üzere tam 1 milyon 170 bin konut inşa ettik.

Vatandaşlarımız tarafından sahiplenilen millet bahçelerimiz Türkiye’nin yeşile saygılı şehircilik vizyonunu örnekleri olarak uluslararası şehircilik ödüllerine layık görülmüştür. Tüm bu çalışmalarla TOKİ sadece bina yapan bir kurum olmanın ötesine geçerek Türkiye’nin ve dünyanın en önemli sosyal hizmet yapıları arasına girmiştir.

2019’da önce 50 bin adetlik, ardından 100 bin adetlik 2 sosyal konut projesi başlatmıştık. Bu projelerle 2 milyonu aşkın vatandaşımızın başvurması bizi daha büyük adımlara sevk etmiştir.

BAŞVURULAR YARIN BAŞLIYOR

Başvuruları yarın itibarıyla başlayacak ve ekim ayı sonuna dek sürecek projelerin ilk temelini yılbaşında atıyoruz. Depreme dayanıklı şekilde inşa edeceğimiz bu projeler aynı şekilde ülkemizin her yerinde devam edecek.

Hedefimiz 81 ilimizde ve tüm ilçelerimizde 2023-2028 arasını kapsayan 5 yıllık süreçte 500 bin sosyal konut, 250 bin konut amaçlı arsa.

OKUYUN  Acil kredi verilecek! Garanti Bankası bu kampanya için 60.000 TL hazırladı