Altın piyasalarından bomba haberler geldi. Elinde altın olanlar mutlaka baksın! Ekim ayında altın fiyatları uçacak, bu tüyoları sakın kaçırmayın.

Altın piyasaları Resmen bugün alt üst oldu. ABD enflasyon verisi açıklandı ve beklentilerin çok üstünde çıktı. Yaşanan bu gelişmeyle birlikte piyasalarda bir hayli karıştı. Elinde altın olanlar bu piyasalarda ne yapacağını merak ediyor. Resmen altın piyasalarında kasırganın yakın olduğunu belirten altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş ise vatandaşların yapması gerekenleri bir bir anlattı. Özellikle FED’in faiz arttırma konusunda son şansını kullanacağını belirten İslam Memiş, bundan sonra kimsenin altının önünde duramayacağını dile getirdi.

ABD’nin enflasyon verileri bugün açıklandı. Verilerin ortaya çıkmasıyla birlikte piyasalarda bir anda karıştı. Merkez Bankası’nın faiz artırımıyla birlikte enflasyonun düşmesini bekleyen AB‘de büyük şok yaşarken bu durum özellikle altın piyasalarını derinden etkiledi. ABD’de ağustos ayı tüketici enflasyonu yıllık bazda 8,3 oldu. Bu rakam beklentilerin üstünde yer alıyor. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, açıklanan enflasyon verilerinin altın gümüş dolar ve Euro üstündeki etkisini bir bir anlattı. Peki Ekim ayında elinde altın olanlar ne yapmalı?

ALTIN PİYASALARINDA KASIRGA KOPACAK

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş Ekim ayında altın fiyatları ile ilgili beklentilerini paylaştı. Sosyal medya hesabından bir video yayınlayarak altının son durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulunan işlenmemiş ABD’de enflasyon verilerinin beklenenin üstünde çıkmasıyla birlikte piyasalarda kasırga kopacağını söyledi. Enflasyon verileri sonrası ABD Merkez Bankası FED‘in son şansını kullanacağını belirten İslam Memiş, 75 baz puanlık faiz artırımının kesin olduğunu ancak 100 bas puanlık jumbo artırımın da gündeme geleceğini söyledi.

EKİM AYI ALTIN VE DOLAR İÇİN KRİTİK

Piyasalarda altın kâhine olarak anılan işlenmemiş Ekim Ayı’nın altın ve dolar için çok kritik olduğunu dile getirdi. ABD’nin elindeki son kozu oynayacağını ve piyon piyasaları bastırmaya çalışacağını söyleyen işlenmemiş, bunun piyasalardaki son baskı olabileceğini söyledi. Merkez bankalarının Ekim ayı itibari ile sahadan çekileceğini söyleyen İslam Memiş, fiyatların Ekim ayında çok daha yükseleceğini iddia etti. TL karşısındaki fiyatlamalarda bir sorun olmadığını belirten İslam Memiş bundan sonra özellikle altın gümüş ve kripto paralar için yaşanacak gelişmelerin önemli olduğunu dile getirdi.

OKUYUN  Zam geliyor: Tanesi artık 6 TL olacak! Fiyatlar kökten değişecek

GRAM ALTININ 1400 TL OLMASINI BEKLİYOR

Yılbaşında yaptığı tahminlerde yılsonu için gram altın fiyatlarının 1400 TL olacağı yönünde tahminde bulunan altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş bu iddiasını tekrarladı. Hâlâ bu tahminlerinin geçerli olduğunu belirten ünlü piyasa uzmanı, elinde altını bulunanların yıl sonuna kadar beklemesi tavsiyesinde bulundu.

Etiketler: