Burası AK Parti Türkiyesi.

Bir adaletsizliği başka bir adaletsizlikle…

Bir hukuksuzluğu başka bir hukuksuzlukla giderirler.

Son örneği, Gri Pasaport Skandalı.

Önceki gün…

Malatya’nın Yeşilyurt Belediyesi üzerinden Gri Pasaportla Almanya’ya insan kaçırılmasına ilişkin organizasyonda yer alan ve karşılığında 40 bin Euro alan AK Partili iki belediyecinin serbest bırakıldığını yazmıştım.

Bu yazımın daha mürekkebi kurumadan, ‘bağımsız’ Türk yargısı harekete geçti.

AK Partilileri yeniden tutuklayamayacakları için bu dosyadaki tek tutuklu olan, Almanya ayağındaki Ersin Kilit’i serbest bıraktılar. Tutuklu kimse kalmadı.

Kaçakçı-belediye-dernek üçlüsü

Halbuki İçişleri Bakanlığı’nın 15 Nisan 2021’de dönemin Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile Başkan Yardımcısı Şahin Özer ve Temizlik İşleri Müdür Vekili İsa Yumuk hakkındaki soruşturma izni verilmesine ilişkin kararı, bu kaçakçılığı bütün boyutlarıyla gün yüzüne çıkarıyor.

Karar yazısına göre…

Bingöl Belediyesi’nde çalışan ve kapatılan Servi Belediye Başkanı Ali Ayrancı, Çınar ile görüşerek, “Bir proje yapılması halinde yurt dışına eleman götürülebileceğini, masraflarının işadamı…

Bu içeriğin ilk paragrafları otomatik olarak listelemek için çekilerek yayınlanmıştır. İçerikten Turk Gazete sorumlu değildir. Haberin kaynağı ve tüm metin için: halktv.com.tr

OKUYUN  İsmail Kahraman sen kimsin ya?..