Türkiye’nin en çok izlenen programlarından biri olan Survivor, 2005’ten beri yayın hayatına hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz hafta birincinin açıklanmasının ardından tepki çeken program, pek çok kişi tarafından protesto edilmeye başlandı. Duruma son noktayı Acun Ilıcalı koydu.

Şampiyon Nisa olmuştu

Survivor All Star’da Nisa ve Adem arasındaki kıran kırana yarışmada 1 Temmuz gecesi Tersane İstanbul’da yapılan yayında şampiyon belli olmuştu. SMS yarışında birinci olan ismi Acun Ilıcalı açıklamıştı. 2022 Survivor All Star’da şampiyon Nisa Bölükbaşı seçilmişti. Bölükbaşı, “Allah hepinizden razı olsun. Rüyada gibiyim. Herkese çok teşekkür ederim ne diyeceğimi bilmiyorum. Bazen çok zorlandım ve gitmek istedim. Ama bundan da utanmıyorum. Dedim ki bu aslında kötü bir şey değil. Onların sayesinde de daha fazla güçlü oldum ve yarışmada da öyle oldu. Eğer ben gidersem sevenlerim mutsuz olur sevmeyenlerim mutlu olur. Biliyorsunuz ben yarışmaya istediğim gibi başlamadım karantinaya alındım. Orada bir defterim vardı Survivor kupasını çizdim. Hep derdim hayallerinden asla vazgeçme. Oradaki çizdiğim kupa burada. Herkese çok teşekkür ederim.” demişti. Bu olayın ardından pek çok kişi sonucun haksızlık olduğunu iddia etti.

Acun Ilıcalı, gelen tepkilere cevap verdi

Survivor finalinin ardından Nisa Bölükbaşı’nın şampiyon olması sonrası yarışmaya sosyal medyadan çok sayıda tepki geldi. Sonucun adaletsiz olduğunu savunan insanlar bir daha programı izlemeyeceklerini de söylediler. Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, ‘Sansürsüz Futbol’ programına konuk oldu ve Survivor şampiyonunun Nisa olmasıyla ilgili gelen tepkilere cevap verdi. Acun Ilıcalı, “O kazanmış, bu kazanmış, bizi ilgilendiren bir konu değil. Oylamayı notere emanet etmişiz, seyirci de oyluyor. Bence mükemmel bir sistem. Her sene söyledim; “Survivor bir atletizm yarışması değildir, reality şovdur”. Yüzde 50’si ada hayatıdır, yüzde 50’si de performanstır. Bu arada Adem, Nagihan, Batuhan da zaten çok oy aldı. Bu arkadaşlarımızın hiçbiri başarısız değil ki.”

OKUYUN  Skandal sözler pes dedirtti. 'Kocam 3 komşu kadınla sevgili olmuş, evi...'

“5 Nisa, 1 başka yarışmacı”

Ilıcalı, söylerine şu şekilde devam etti: “Nisa niye kazandı? Bunu oturup bir saat konuşmamız lazım, sosyolojik bir konu. Seyirci çok sevmiş. Yarışmacılarla canlı yayın yapıyorum, yorumlarda Nisa yağıyor. Yazılanların 3’te 2’sini okuyamadım o gün. Zaten kimin kazanacağını anlamıyor musun? Yorumlarda beş tane Nisa, bir başka yarışmacı. Bu kız bir şekilde insanların gönlünü kazanmış. Issız bir adada bir kız, içi dışı tamamen bir”.

Yarı finale kalan ve SMS oylamasında elenen Batuhan Karacakaya’nın annesi Gülhayat Karacakaya, “Oğlumun hakkını yiyenler haklarında boğulsun. On gündür her yere yazdım, çırpındım. “Oğlumun yine hakkı yenecek” dedim. Karşılık bulamadım. Ben kimim ki, duyduklarım beni kahrediyor. Oğlum sadece hak dediği için iki senedir kaybettik. Hala her yeri ağrıyor. Gitti oğlumun emekleri.” diyerek haklarının yendiğini iddia etmişti. Acun Ilıcalı bunun üzerine final gecesinde Survivor Extra’da açıklama yapacağını dile getirdi. Ilıcalı, “Oylamayla ilgili şunu söyleyebilirim. Batuhan’ın hakkı yenmedi. Bunu garanti edebilirim. Nisa, Batuhan’ın üç katına yakın oy aldı. Batuhan’ın annesi ‘Hakkımız yendi’ diyor, ne hakkı yenmiş? Batuhan’ı severim ama hayatında üç oylamaya girmiş, ikisinde de elenmiş. Oğlunun emeğinin çalındığını düşünüyorsa, Nisa’nın oyu Batuhan’ın üç katı. Kim oğlunun hakkını yemiş, neden yensin? Batuhan çok iyi bir yarışmacı. Survivor’ı bu kadar hırs yapan arkadaşımız aslında hatayı da hırs yapmasında arasın. Noterden başka bir kurum yok değil mi? Noter sonucu getiriyor ve biz açıklıyoruz. Sen 10 oylamadan galip çıkarsın ama burada elenirsin. O zaman biz de şüphelenip inceleriz. Çıktığın oylama yok, her oylamada elenmişsin. Sonra da ‘Hakkım yendi’ diyorsun.” demişti ve yarışmacının annesine büyük tepki göstermişti.

Nisa, sokakta kupasıyla geziyor

Önceki gün Nişantaşı’nda kupasıyla gezdiği görülen Nisa Bölükbaşı, acelesi olduğunu söyleyerek soruları yanıtsız bıraktı.

OKUYUN  'Altın Koza'da Fatma Girik ve Cüneyt Arkın konuşuldu

Yazar Hakkında

Rumeysa Güler

Merhaba, ben Rumeysa Güler. Hayalim olan gazetecilik mesleğini icra etmek için hem lisede hem de üniversitede bu alanda eğitim aldım. Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldum. Şu an yazınsal kısma ağırlık veriyorum ve bunun için çalışmalar yapıyorum. Faydalı ve güzel içeriklerde buluşmak temennisiyle.

Tüm yazıları göster