Kate Bush, Spotifyın 2022 Yaz Şarkıları Listesinde birinci oldu. 64 yaşındaki şarkıcı, Netflixin fenomen dizisi Stranger Thingsin dördüncü sezon bölümünde Running Up That Hill (A Deal With God) adlı parçası kullanıldığında kariyerinde yeniden yükselişe geçti.

Ve şimdi akış devi, parçanın Birleşik Krallıkta yaz boyunca 45 milyon kez çalındığını ve dünya çapında 90 milyon yeni dinleyici tarafından keşfedildiğini açıkladı.

Spotify bir basın açıklamasında şunları söyledi: Birleşik Krallık listesinin zirvesinde yer alan, 1985te Brits tarafından 45 milyondan fazla çalınan Running Up That Hill (A Deal with God) adlı parçasının yeniden canlanmasıyla Kate Bushtan başkası değil. Tıpkı Upside Downa açılan bir Stranger Things portalı gibi.

90 MİLYON YENİ DİNLEYİCİ KAZANDI

Spotify yaptığı açıklamada şarkının tüm dünyada yeniden popüler hale geldiğini de belirtti: Sadece Birleşik Krallıkta popüler olmakla kalmayıp, şarkının ilk kez dinlenmesi ABDde yüzde 7,825 arttı ve dünya çapında 90 milyon yeni dinleyici tarafından keşfedildi.

Running Up That Hill (A Deal With God) ilk olarak 1985te yayınlandı. Ayrıca Bushun eylül ayında çıkış…

Bu içeriğin ilk paragrafları otomatik olarak listelemek için çekilerek yayınlanmıştır. İçerikten Turk Gazete sorumlu değildir. Haberin kaynağı ve tüm metin için: www.sozcu.com.tr

OKUYUN  TV8 CANLI İZLE! 'MasterChef Türkiye 52. Bölüm izle' 26 Ağustos Perşembe MasterChef 52. Bölüm canlı izle! MasterChef izle! MasterChef son bölüm izle