Ülkemizin son yıllarda en çok tercih edilen otomobil üreticilerinden biri olan Skoda, FAbia modelinin fiyatında indirim yaptı. Yeni yapılan bu indirim ise sıfır otomobil sahibi olmak isteyenlerin dikkatini çekti. Fiyat ve performans olarak oldukça iyi olan bu otomobil, şimdiden Skoda bayiilerinde kuyruk oluşmasına neden oldu. Bu yazımızda sizlere, yeni model Skoda Fabia’nın güncel fiyatlarından ve özelliklerinden bahsedeceğiz.

Skoda Fabia bizlere neler sunuyor?

Tasarım açısından en mükemmeli deneyen Skoda mühendisleri, Fabia modelini sınıfının en düşük hava sürtünme katsayısına sahip olarak üretti. 2022 model Skoda Fabia’nın oldukça iyi olan aerodinamik yapısı, hem büyük oranda yakıt tasarrufu yapmasını hem de aracın oldukça kolay bir şekilde ivmelenmesini sağlayacak. Ülkemizdeki akaryakıt fiyatlarının yüksek olması da Skoda Fabia sahiplerini çok da etkilemiyor. Bunlara ek olarak Skoda Fabia’nın ön tarafına baktığımızda ise oldukça gelişmiş Bi-led farlar görüyoruz. Bu farlar, standart halojen farlara gör çok daha iyi bir aydınlatma teknolojisi sunmaktadır. Ayrıca bu farlar projektör tasarımına sahip. Bu yüzden de karşıdan gelen sürücülerin gözleri sizin farlarınız yüzünden kamaşmıyor. Ek olarak bu araçta bulunan gündüz farları, sizin her türlü hava koşulunda rahatlıkla yol almanızı sağlayacaktır.

Bu otomobilin iç tasarımını inclediğimizde ise karşımıza ilk çıkan detay ön konsola konuşlandırılmış olan bilgi ve eğlence sistemi. Bu bilgi ve eğlence sistemi, Android Auto ve apple CarPlay desteklerini sunmaktadır. Bu destekler sayesinde de akıllı telefonlarınızdaki içeriklere çok kolay erişebilir ve 2022 model Skoda Fabia ile yapacağınız yolculukların çok daha keyifli bir hale bürünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu bilgi ve eğlence sistemi, 6,5 inç boyutunda bir dokunmatik ekrana sahip.

Bütün bunlara ek olarak Skoda Fabia’nın konforu oldukça iyi. Harika donanımlara sahip olan Skoda, özellikle Kessy-Go anahtarsız çalıştırma sistemi ile sürücülerine kolaylık sağlıyor. Bu sistem sayesinde aracınızı çalıştırmak için anahtara ihtiyaç duymuyorsunuz. Ek olarak sürücü koltuğunu yükseltip alçalabilmeniz, konfor açısından oldukça efektif olmaktadır. Deri direksiyon simidi de sürüş konforunu üst seviyelere çıkartan bir başka detay.

OKUYUN  Gören şaştı kaldı! TOGG'un çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu

Euro NCap tarafından yapılan testlerin sonucunda 5 yıldız alan yeni model Skoda Fabia, güvenlik konusunda oldukça gelişmiş teknolojilere sahip. Bu araçta en dikkat çeken güvenlik sistemi ise çoklu çarpışma engelleme sistemi. Bu güvenlik sistemi. aracın zincirleme kazalara karışmasını engelliyor. Ayrıca bu teknoloji sayesinde, araç kazaya karışsa bile diğer artçı çarpışmalardan kaçmasını sağlıyor. Bu güvenlik teknolojisi, aracın hızını kaza anında en düşük seviyelere çeviriyor.

Skoda Fabia’nın güncel fiyatları ne kadar?

Ülkemizdeki araç fiyatları oldukça yüksek seviyelerde. Ancak otomobil üreticileri, vatandaşlara yardımcı olmak adına yapabildikleri en yüksek indirimleri yapıyor. Skoda’da bu firmalardan biri. Gelin hep birlikte 2022 model Skoda Fabia’nın güncel fiyat listelerini inceleyelim.

Elite 1.0 TSI 95 PS 478.900 TL
Elite 1.0 TSI 110 PS DSG 514.400 TL
Premium 1.0 TSI 110 PS DSG 564.400 TL
Premium 1.5 TSI ACT 150 PS DSG 624.400 TL

Skoda Fabia’nın opsiyonel özellikleri fiyatı şu şekildedir:

Metalik Renk 3.531 TL
Exclusive Renk 5.885 TL
Colour Concept Siyah (Siyah Tavan-Siyah A Sutunu-Siyah Ayna Kapakları) 3.531 TL
Colour Concept Gri (Gri Tavan-Gri A Sutunu-Gri Ayna Kapakları-Gri Izgara Çerçevesi) 3.531 TL

Etiketler: