Ülkemizde en çok tercih edilen otomobillerden Hyundai, elektrikli modeli Kona Elektrik fiyatlarında güncelleme yaptı. Yeni bir elektrikli otomobil satın almak isteyenlerin ilgisini çeken Hyundai Kona Elektrik, 400 kilometreyi aşan menzili ile dikkatleri üzerine toplamakta. Zamanın ötesinde bir tasarıma sahip olan Hyundai Kona Elektrik, oldukça modern bir görünüme de sahip. Bu yazımızda sizlere Hyundai Kona Elektrik’in özelliklerinden ve fiyatlarından bahsedeceğiz.

Hyundai Kona Elektrik’in özellikleri nedir?

Hyundai Kona Elektrik’in dış tasarımını incelediğimizde, çağımızın ötesindeki bir sadeliği görüyoruz. Bununla beraber aerodinamik konusunda iddialı olan Hyundai Kona Elektrik, kapalı ızgaranın göz alıcı tasarımı, benzersiz yeni LED farlar ve şık bir şekilde yanlara doğru uzanan keskin Gündüz Farları ile tamamlamaktadır. Yan tasarımı ile ön tarafı birleştiren omuz kısımları, Hyundai Kona Elektrik’in sportif yönünüde dışa vurmuş durumda. Bunlar ile beraber Hyundai Kona Elektrik’in arka tampon tasarımı da oldukça dikkat çekici. Led stop lambaları ile modern bir görünüme bürünen Hyundai Kona Elektrik, aynı zamanda 17 inç boyutundaki alaşım jantlara yer vermekte. Bu jantların tasarımı ise Hyundai Kona Elektirik’i oldukça üst bir seviyeye taşımaktadır.

Hyunda Kona Elektrik’in iç tasarımını incelediğimizde ise gözümüze ilk çarpan detay, 12,25 inç boyutundaki dokunmatik ekrana sahip olan bilgi ve eğlence sistemi. Hyundai Kona Elektrik’te bulunan bilgi ve eğlence sistemi, Android Auto ve Apple CarPlay desteklerini sunmaktadır. Bu sayede de Hyundai Kona Elektrik’te bulunan bilgi ve eğlence sistemi ile birlikte akıllı telefonlarınızdaki içeriklere oldukça kolay ve hızlı bir şekilde erişebiliyorsunuz. Hyundai Kona Elektrik ile yapacağınız seyahatleri keyifli bir hale getirebileceksiniz. Bunun yanında ise Hyundai Kona Elektrik’in 10,25 inç boyutunda da bir dijital gösterge ekranı bulunmaktadır. Bu gösterge ekranı, sürücüye araç ile ilgili bilgileri çok net bir şekilde verirken, aynı zamanda sürüş modlarına göre farklı renklere bürünebilmektedir.

OKUYUN  Sınıfının belki de en iyisi! İşte Fiat Egea özellikleri ve güncellenen fiyat listesi

Hyundai Kona için tam bir aile arabası diyebiliriz. Eşiniz ve çocuklarınız ile birlikte Hyundai Kona Elektrik içerisinde güvenle seyahat edebilirsiniz. Hyundai, Kona Elektrik için oldukça gelişmiş güvenlik sistemleri eklemiş. Bu güvenlik sistemlerinen en dikkat çekeni ise kör nokta çarpışma önleme asistanı. Bu güvenlik sistemi ile birlikte aracınızın kör noktasından yaklaşan herhangi bir cisim için Hyundai Kona Elektrik, sizi sesli ve işitsel bir şekilde uyarırı ve gerektiği durumlarda da direksiyon kontrolünü eline alarak aracı bu çarpışmadan kaçırır. Bununla beraber Hyundai, kalabalık şehirde araç kullanacak kişileri de düşünerek, araç kalkış uyarı sistemini de Hyundai Kona Elektrik’e eklemiş. Bu güvenlik sistemi, önünüzde sabit duran aracın kalkış yapması durumunda sizi uyaracaktır. Bu sayede de siz de zamanında kalkış yaparak, trafiğin aksamamasını sağlayacaksınız. Bunlar ile beraber Hyundai Kona Elektrik, güvenli çıkış uyarısı sistemini de barındırmaktadır. Bulunan bu güvenlik sistemi ise arkadan yaklaşan araçları algılar, gösterge panelinde ve dikiz aynasında bir uyarı göstererek ve sesli uyarı vererek kazaların önlenmesine yardımcı olur.

Hyundai Kona Elektrik’in fiyatları ne kadar?

Hyundai Kona Elektirik’in tek bir seçeneği bulunmaktadır. Bu seçeneğin fiyatları ise şu şekildedir:

KONA Elektrik Yakıt Tipi Şanzıman Tipi Azami / Maksimum Liste Fiyatı Azami / Maksimum
Kampanyalı Satış
Fiyatı
100 kW Progressive Elektrik Otomatik 786.300 Türk lirası 786.300 Türk lirası

Etiketler: