Ülkemizde en çok tercih edilen otomobil üreticilerinden biri olan Toyota, yeni model Corolla fiyat listelerinden güncelleme yaptı. Birçok farklı donanım seçeneği ile her bütçeye hitap eden Toyota Corolla, şu an da otomobil sahibi olmak isteyenlerin dikkatini çekmiş durumda. 11 farklı donanım seçeneği ile satışa sunulan yeni model Toyota Corolla’nın 4 farklı donanı seçeneğinde ise hibrit motor yer almaktadır. Bütün bunlara ek olarak az yakıt tüketimini ve ülkemizdeki akaryakıt fiyatlarını dikkate aldığımızda, Toyota Corolla oldukça popüler bir otomobil haline dönüşmektedir. Bu yazımızda sizlere, Toyota Corolla’nın güncellenmiş fiyat listelerinden ve özelliklerinden bahsedeceğiz.

Toyota Corolla bizlere neler sunuyor?

2022 model Toyota Corolla, ülkemizde hibrit ve benzinli olmak üzere 2 farklı motor seçeneği ile satışa sunulmaktadır. Toyota Corolla’nın benzinli modelinde 123 beygirde güç üreten bir motor bulunmaktadır. Bu motor 1,5 litredir. Benzinli motorda Multidrive S adı verilen bir otomatik şanzıman sistemi de yer almaktadır. Bu sayede oldukça efektif bir sürüş konforu ve iyi bir yakıt tüketimi sağlanmış oluyor. Toyota Corolla’nın benzinli modeli, şehir içerisinde 100 kilometrede 5,4 litre kadar benzin tüketmektedir.

Hibrit motor seçeneği tarafında ise bizleri 1,8 litrelik bir motor karşılamaktadır. Ayrıca bu motorda 121 beygirlik güç üreten bi elektrik motoru ünitesi er almaktadır. Yeni teknoloji ile üretilmiş olan bu motorun benzinli kısmı ile elektrik ünitesi senkronize bir şekilde çalışabilmektedir. Toyota Corolla’nın hibrit motorunda bulunan dinamo sistemi, kendi kendisini şarj edebilmektedir. Bu sayede de yakıt konusunda çok da fazla sıkıntı yaşamayacaksınız. Ayrıca yeni model Toyota Corolla’nın hibrit motorlu seçeneği, şehir içinde 100 kilometrede 3,8 litre gibi oldukça düşük bir yakıt tüketimi performansı sunmaktadır.

Yeni model Toyota Corolla’nın yaşam alanı oldukça gelişmiş teknolojiler ile donatıldı. Bizi ilk karşılayan teknoloji ise ön panele konuşlandırılmış olan, 8 inç dokunmatik ekrana sahip bilgi ve eğlence sistemi. Bu bilgi ve eğlence sistemi, AndroidAuto ve Apple CarPlay destekleri sunmaktadır. Bu sayede de yeni model Toyota Corolla ile seyahat eden kişiler, bu bilgi ve eğlence sistemi ile birlikte akıllı telefonlarındaki içeriklere çok kolay bir şekilde erişebilecektir. Eğlence ve konfor bakımından gelişmiş özellikler ile donatılmış olan yeni model Toyota Corolla’nı güvenlik özellikleri de dikkatleri üzerine topluyor. Güvenlik özellikleri incelendiğinde tam bir aile arabası diyeceğiniz Toyota Corolla’nın en dikkat çeken güvenlik teknoloji ise çarpışma önleyici sistemi. Bu güvenlik teknolojisi, araçta bulunan sensör ve radaralardan güçlerini alıyor. Bu sensör ve radarlar aracın ön tarafında araç, bisikletli, yaya ve hayvan gibi herhangi bir şeyi fark ettiğinde otomatik bir şekilde frenleri çalıştırıyor. Bu sayede de korkulabilecek birçok farklı kaza önlenmiş oluyor. Bütün bunlara ek olarak Toyota Corolla’nın içerisinde 7 farlı hava yastığı sistemi bulunuyor. Bu hava yastıkları da aracın kaza yapması durumunda açılıyor ve içeride ulunan bütün yolcuların can güvenliğini koruyor. Yolcuların her tarafını kaplayan bu hava yastıkları, bazı kazalarda bile yolcuların yara almadan kurtulmasını sağlamaktadır.

OKUYUN  Sıfır KM Seat Leon fiyatlarında dev indirim! Bakmayan pişman oluyor

Toyota Corolla’nın fiyat listesi

Benzinli motor seçeneği fiyatları şu şekildedir:

Versiyon Tavsiye edilen satış fiyatı (TL)
1.5 Vision 488.500
1.5 Vision Multidrive S 510.000
1.5 Dream 540.150
1.5 Dream Multidrive S 561.700
1.5 Flame Multidrive S 597.400
1.5 Flame X-Pack Multidrive S 630.650
1.5 Passion X-Pack Multidrive S 682.450

Toyota Corolla’nın metalik ve sedefli metalik seçeneklerinde ekstra olarak 3 bin Türk lirası daha ödemeniz gerekiyor.

Hibrit motor seçeneği fiyatları şu şekildedir:

Versiyon Tavsiye edilen satış fiyatı (TL)
Hybrid Dream e-CVT 652.550
Hybrid Flame e-CVT 665.200
Hybrid Flame X-Pack e-CVT 687.400
Hybrid Passion X-Pack e-CVT 739.150

Etiketler:

Yazar Hakkında

Yunus Emre Kılıç

Öncelikle herkese merhaba, ben Yunus Emre Kılıç. Hayatım boyunca tutkum olan yazmak beni önce Radyo Televizyon ve Sinema bölümü ile ardından da sektördeki denemelerim sonucunda Bir Bilene Sorduk ve Turk Gazete ile buluşturdu. Sitemiz adına çalışmalarımın yanı sıra YouTube kanalımız için sunuculuk yapmaktayım. Umuyorum ki hem anlatarak hem de yazarak uzun yıllar daha sizler ile aynı sayfada buluşmaya devam edeceğim. Her yeni güne yeni bir mutluluk dileğiyle...

Tüm yazıları göster