Honda otomobil markası, Türkiye’de en çok tutulan Civic serisini farklı modellerle piyasaya sürüyor. Honda Civic serisinde, Sedan ve hatchback modelleri için fiyat farklılıkları bulunuyor.

2022 yılı başında tanıtımı yapılan Honda Civic hatchback modellerinin yurtdışı satış fiyatlarını açıkladı. Otomobil severler ya da yeni Honda civic almak isteyenler, araçları, sedan ve hatchback olarak karşılaştırma yapıyor. Fiyat seçenekleri paket özelliklerine göre değişiyor.

Honda Civic Hatchback İle Sedan Fiyat Karşılaştırması

Honda aile hatchback serisini ürettikten ve piyasaya sürdükten sonra satış fiyatlarını açıkladı. Sedan ile hatchback karşılaştırmasını yapanlar, Hatchback serisinin daha pahalı olduğunu görüyor.

Honda Civic Hatchback 2022 Türkiye fiyatları henüz açıklanmadı. Otomobil severler, yurtdışı satış fiyatlarına göre tahminler yapıyor. Yurtdışı satış fiyatları, 23.195 dolardan başlıyor ve Sedan serilerinden 1.220 dolar fazla olduğu görülebiliyor.

Honda Civic Hatchback Paketleri

Honda firması, civic hatchback paketlerinin tümünde 2.0 L motor seçeneğini kullanıyor. Tercihini 1.5 L ve turbo şarjlı motor olarak yapmak isteyenler, satış fiyatının üzerine 2000 dolar fark ödeyerek istediği özelliklerdeki honda civic hatchback otomobiline sahip olabiliyor.

Hatchback serisi seçimini yapanlar, otomatik ya da manunel şanzıman seçimlerini yapabiliyor. Her iki şanzıman tipinde üretimler yaparak tüm müşterilerinin beklentilerini karşılamaya çalışıyor.

Honda Civic Hatchback Türkiye Satışları

Honda civic hatchback araçlarının Türkiye piyasasında ne zaman satışa çıkacağı konusunda kesin bir tarih açıklaması yok. Yurtdışında satışa sunulmuş olması, otomobil severlerin yakın tarihte Türkiye piyasasında da satışa sunulacağı beklentisini güçlendiriyor.

Honda firması, hatchback serisi hibbirt modellerini Avrupa piyasasındaki satışlarına 2022 sonbaharında başlayacağını duyurdu. Türkiye piyasasına da 2022 Kasım ayının ikinci haftasında gelmesi bekleniyor.

Honda Civic Hatchback 2022 Özelikleri

Honda civic hactchback 2022 modellerini piyasaya sürmeye başlamadan önce aracın tüm özellikleri hakkında bilgi vererek kullanıcıların merakını gideriyor. LX seçeneği olarak sunulan modelin özellikleri şunlardır.

 • Motor: 16 Valve Doch i-vtec In-line 4 silindir,
 • Motor hacmi: 1.996 cc,
 • Genişlik: 180 cm,
 • Yükseklik: 141 cm,
 • Uzunluk: 454 cm,
 • Beygir: 158 HP,
OKUYUN  2022 Renault Megane güncel fiyat listesi. Renault dev indirimlerine devam ediyor!

Aracın tüm teknik özelliklerini öğrenenler diğer modellerle karşılaştırma yaparak satın alma kararlarını verebiliyor.

Honda Civic Hatchback Satış Fiyatları

Honda markası sportif model olarak sunduğu Civic hatchbak 2022 modelini bazı tasarım değişiklikleri yaparak piyasaya sürüyor. Motor seçeneklerine göre açıklanan fiyat bilgileri şöyledir.

 • 1.5 L Vtec Turbo ECO benzinli Premium 727.400 TL,
 • 1.5 L Vtec Turbo ECO benzin Elegance 797.200 TL,
 • 1.5 L Vtec Turbo ECO benzin Executive+ 863.600 TL,
 • 1.5L VTEC Turbo Benzin Elegance 782.300 TL
 • 1.5L VTEC Turbo Benzin Executive+ 854.500 TL,

Honda civic hatchback satın almak isteyenler, manuel vites seçenekleri için güncel fiyat bilgilerine ulaşabiliyor ve satın alma planlarını yapabiliyor.

2022 Honda Civic Hatchback Farklılıkları

Çok sevile sedan modeli tasarımı ile ilgili yapılan karşılaştırmada şu farklılıklar görülebiliyor. 2022 hatchback modelinde, ön bölümde, altıgen ızgara, yeni farlar kullanılmış. Hatchback modeli, sedana göre 12 cm kısa ve tavan bölümündeki eğim daha fazla. Arka tarafta, bagaj kapağı ile stop barının birleştirildiği görülüyor. Bagaj hacminin de 30 lt az olduğu bilgisi paylaşılıyor.

Honda Civic Hatchback 2022 Seçenekleri

Honda firması, Amerika piyasası için 2.0 litre 4 silindir, 160 beygir ve 187 nm tork özellikleri ile 1.5 litre, turbo 4 silindir 180 beygir, 240 nm tork üreten modellerini sunuyor. 2022 modellerini Avrupa piyasası için hibrit olarak hazırlıyor. Türkiye piyasasında da hibrit sistemlerine yer vereceği açıklanıyor.

Etiketler: