Ülkemizde en çok tercih edilen otomobil üreticilerinden biri olan Hyundai, yeni model Elantra fiyatlarında indirim yaptı. Eğer ucuz ve sedan bir otomobil istiyorsanız, kesinlikle Hyundai Elantra’yı incelemelisiniz. Kalitesine göre oldukça ucuz bir fiyat etiketine sahip olan 2022 model Hyundai Elantra, sunmuş olduğu güvenlik donanımları ile brilikte de tam bir aile arabası olduğunu gözler önüne sermektedir. Bu yazımızda sizlere, 2022 model Hyunda Elantra’ın özelliklerinden ve indirimli fiyat listelerinden bahsedeceğiz.

Hyundai Elantra’nın özellikleri nedir?

Yeni model Hyundai Elantra’yı incelediğimizde ilk dikkat çeken detay, ön tarafta yer alan parametrik ızgara tasarımı. Bu ızgara elmas kesim şeklinde tasarlanmış olup, aracın ön tarafındaki derinliği çok detaylı bir şekilde vurgulamaktadır. Ayrıca bu parametrik ızgaraya ise Full Led farlar eşlik etmektedir. Hyundai Elantra’da tercih edilen bu Full Led farlar, projektör tasarımına sahip. Bu sayede de karşıdan gelen otomobildeki sürücülerin gözleri kamaşmıyor. Ek olarak yeni nesil far sistemi olan bu aydınlatma teknolojisi ile herhangi bir aydınlatma sorunu ile karşı karşıya kalmayacaksınız. Ek olarak ise 2022 model Hyundai Elantra’da tercih edilen Full Led farlar, standart halojen farlara göre yüzde 20 daha iyi bir aydınlatma sunmaktadır. Ayrıca 3 farklı jant seçeneğine yer veren Hyundai, kullanmış olduğu bu alaşım jantlar ile beraber harika bir sportif hava sağlanmış durumda. 2022 model Hyundai Elantra’nın gövde tasarımı ise bir mühendislik harikası. 3 boyutlu bir gövde tasarımına sahip olan Hyundai Elantra, ışığı 3 farklı renkte yansıtarak oldukça sofistike bir görünüm elde ediyor. Hyundai Elantra’nın arka tarafını incelediğimizde ise H biçiminde tasarlanmış olan stop lambaları görmekteyiz. Arka tarafta yer alan bu stop lambaları da Led teknolojisi ile donatılmıştır. Bu sayede sizi arkadan takip eden araçlara gerekli uyarıları kolayca yapabileceksiniz.

OKUYUN  Yeni Hyundai Bayon'a bakın! Görülmemiş fiyata SUV otomobil sahibi olabilirsiniz.

2022 model Hyundai Elantra’nın iç tasarımı, tamamiyle sürücü odaklı bir şekilde hazırlanmış. Aracın 10,25 inç boyutundaki bilgi ve eğlence sistemi ile sürücünün daha rahat bir şekilde kontrol edebilmesi için ön konsolda 10 dercelik bir eğim ile konuşlandırılmış. Bu eğim ile sürücüye dönük olan bilgi ve eğlence sistemi sayesinde sürücüler, daha rahat bir kontrol sağlıyor. Ek olarak bu bilgi ve eğlence sistemi, Apple CarPlay ve Android Auto desteklerini de sorunsuz bir şekilde sunabiliyor. Bu destekler sayesinde akıllı telefonlarınızdaki içeriklere çok kolay ve hızlı bir şekilde erişebiliyorsunuz. Bu şekilde de yeni model Hyundai Elantra ile birlikte yapacağınız yolculuklar çok daha keyifli ve eğlenceli bir hale bürünecek. Yeni model Hyundai Elantra’nın iç tasarımındaki bir diğer dikkat çeken detay ise tamamiyle sürücü odaklı olan dijital sürücü gösterge ekranı. Bu sürücü gösterge ekranı, istediğiniz şekilde kişiselleştirilebilmektedir. Bu dijital sürücü gösterge ekranı, araç ile ilgili olan bütün bilgileri en açık bir dil ile aktarabilmektedir. Ayrıca artık her yeni nesil otomobilde gördüğümüz ambiyans aydınlatması, 2022 model Hyundai Elantra’da da yer almaktadır. Bu ambiyans ışıklarının kontrolünü araçtaki bilgi ve eğlence sistemi aracılığı ile kontrolünü sağlayabilirsiniz. Bu ambiyans ışıkları, 64 farklı renk ile aydınlatma sağlayabilmektedir.

Hyundai Elantra fiyatları ne kadar?

ELANTRA Yakıt Tipi Azami / Maksimum Kampanyalı Satış Fiyatı
1.6 MPI 123 PS Style Benzin 567.256 TL
1.6 MPI 123 PS Style Comfort Benzin 634.000 TL
1.6 MPI 123 PS Smart Benzin 691.000 TL

Etiketler: