Ülkemizde en çok tercih edilen hatchback otomobil modellerinden biri olan Seat Leon, yeni modelinin sıfır fiyatlarında kampanya başlattı. Yapılan kampanya ile brilikte otomobil sahibi olmak isteyenlerin ilgisini çeken Seat Leon, sunduğu özellikler ile birlikte tam bir fiyat performans aracı olduğunu ortaya koyuyor. Bu yazımızda sizlere, Seat Leon’un özelliklerinden ve güncellenmiş fiyat listelerinden bahsedeceğiz.

Seat Leon’un özellikleri nedir?

Dış tasarımını incelediğimizde ilk dikkat çeken detay, yeni model Seat Leon’un sportif bir gövde tasarımına sahip olması. Sportif bir gövde tasarımı, özellikle genç sürücülerin oldukça ilgisini çekiyor. Bununla beraber zarif tasarım çizgilerine sahip olan Seat Leon, ön tarafında bulundurmuş olduğu Full Led farları ile birlikte herhangi bir aydınlatma sorunu yaşamamanızı sağlıyor. Ayrıca projektör tasarımına sahip olan bu farlar, karşıdan gelen sürücülerin sizlerin farı yüzünden gözlerinin kamaşmamasını sağlıyor. Bütün bunlara ek olarak 2022 model Seat Leon’un boyutları, selefine göre biraz daha büyük. Bu sayede yeni model Seat Leon ile brilikte daha kalabalık bir şekilde seyahat edebileceksiniz. Jant tarafında ise alüminyum alaşım jantlara yer veren Seat Leon, sportif görünümünün tam anlamı ile tamamlanmasını sağlamış.

2022 model Seat Leon’un yaşam alanını incelediğimizde ise ilk dikkat çeken detay, ön konsola konuşlandırılmış olan bilgi ve eğlence sistemi. Bu bilgi ve eğlence sistemi, dokunmatik bir ekrana sahiptir. Ayrıca Android Auto ve Apple CarPlay desteklerini sunmakta olan bu bilgi ve eğlence sistemi, akıllı telefonlarınızdaki içeriklere yolculuk esnasında çok daha kolay bir şekilde erişebilmenizi sağlıyor. Bunların yanında Seat Leon’un sürücü kabini, tamamıyla sürücü odaklı tasarlanmış. Led ambiyans ışıklarına sahip olan yeni model Seat Leon, sizlere bu ambiyans ışıklarının istenilen şekilde düzenlenmesi imkanını da sunmaktadır. Araç içerisindeki her şeyi kişiselleştirebilmektesiniz. Bunlara dijital gösterge paneli de ait. Yeni model Seat Leon’da bulunan bu dijital gösterge paneli, size araç ile ilgili bütün bilgileri en açık bir dil ile aktarabilmektedir. Ayrıca bu dijital gösterge panelinin şeklini ve rengini istediğiniz şekilde düzeneleyebilmektesiniz.

OKUYUN  2022 model Toyota Corolla bu fiyatlara yok satar. İşte güncel Corolla fiyat listesi

Güvenlik konusunda da oldukça gelişmiş özelliklere sahip olan yeni model Seat Leon, e-Call sistemi ile güvenlik seviyesini arşa çıkarmış durumda. Bu güvenlik sistemi, herhangi bir ağır kaza olma durumunda, direkt olarak yerel sağlık ve güvenlik ekiplerine sizin konumuzu bildirmekte. Ayrıca araçtaki takılı emniyet kemeri sayısına göre, araçta kaç kişi olduğunu da yerel ekiplere gönderiyor. Bu sayede size yardıma gelecek olan yerel güvenlik ekipleri, beklemeyeceği manzaralar ile karşılaşmıyor. Birçok farklı sensör ve radara sahip olan 2022 model Seat Leon, kör nokta uyarı sistemi sayesinde göremediklerinizi görüyor. Bu uyarı sistemi, aracın kör noktasında bulunan bütün nesneleri size bildirmekte. Bu sayede de ufak çaplı kazaların yaşanması engelleniyor. Bunlara ek olarak yeni model Seat Leon’da bulunan yarı otonom sürüş desteği, kontrolünüzü kaybettiğiniz anda aracın tekrardan toparlanmasına büyük rol oynuyor.

Seat Lean güncel fiyat listesi

Model Tavsiye edilen satış fiyatı
1.0 eTSI 110 HP DSG Style 690.000 ₺
1.5 eTSI ACT 150 HP DSG FR 790.000 ₺

Etiketler: