Türkiye’de en çok satılan otomobil modellerinden biri olan Renault Clio, yeni modelinin fiyatlarında indirime gitti. Yeni yapılan bu indirim ile beraber de otomobil sahibi olmak isteyenler, direkt olarak Renault‘un resmi internet sitesine koştular. 2022 model Renault Clio’nun fiyatlarında yapılan bu indirim ise insanları sevdirdi. Bildiğiniz gibi ülkemizde sıfır kilometre bir araç almak oldukça zor. Ancak Renault, yeni model Clio’larının fiyatlarında yapmış olduğu bu indirim ile beraber, otomobil sahibi olma hayali kuranlar bu hayallerine kavuşabilir. Bu yazımızda sizlere, Renault Clio’da yapılan dev indirim ve Renault Clio’nun özelliklerinden bahsedeceğiz.

2022 model Renault Clio bizlere neler sunuyor?

Selefine göre çok daha sportif bir otomobil imajı çizen 2022 model Renault Clio, gövde geçiş çizgileri ile bu imajı yansıtabilmektedir. Bunlara ek olarak yeni Pure Vision Led farları ile dikkat çeken Renault Clio, seyahat esnasında size herhangi bir aydınlatma sorunun yaşatmayacaktır. Ayrıca bu farlar, projektör tasarımına sahip. Bu yüzden de karşıdan gelen otomobilin sürücüleri, bu yeni farlar sayesinde görüş kaybı yaşamayacak.

2022 model Renault Clio’nun iç tasarımını inceleyecek olursak eğer, ilk dikkat çeken detay bilgi ve eğlence sistemi oluyor. Bu bilgi ve eğlence sistemini Easy Link olarak adlandıran Renault, bu multimedya sistemi içerisinde birçok yeni özellik eklemiş. Easy Link bilgi ve eğlence sistemi, 10 inç boyutunda bir dokunmatik yüzeye sahip. Ayrıca Android Auto ve Apple CarPlay desteklerini sorunsuzca sunabilen bu sistem sayesinde sürücüler, yolcukları esnasında akıllı telefonlarındaki içeriklere kolay bir şekilde erişebilecek ve yolculuklarını çok daha eğlenceli bir hale sokacak. Easy Link bilgi ve eğlence sistemi dışında bir de dijital sürücü gösterge paneline yer veren Renault Clio, sürücüye bu gösterge panelini istedikleri gibi kişiselleştirme imkanını da tanımaktadır. Ayrıca bu dijital gösterge paneli, araç ile ilgili her türlü bilgiyi, sürücüye kolay bir şekilde ulaştırabilmektedir.

OKUYUN  Vatandaş sıfır arabaya hasret. Renault Clio fiyatlarına dev zam!

Güvenlik konusunda selefine göre çok daha gelişmiş teknolojilere yer veren Renault Clio, tam bir aile arabası olma yolunda ilerlemiş. İlk dikkat çeken güvenlik teknolojisi ise ani fren destek sistemi. Bu fren destek sistemi, araçta yer alan sensör ve radarlardan destek almaktadır. Bu sayede de önünüzde yer alan herhangi bir nesnede araç otomatik olarak fren yapacaktır. Ayrıca sizin yapacağınız ani frenlerde de fren basıncını arttıracaktır. Bu sayede birçok kaza, çok daha önceden önlenmiş olacak. Ayrıca yeni model Renault Clio’da bulunan yeni nesil yokuş kalkış destek sistemi, aracın dik yokuşlarda bile kolayca kalkış yapabilmesini yapabilmektedir. Artık her yeni araçta bulunan adaptif hız sabitleme sistemi, 2022 model Renault Clio’da da yer almaktadır. bu yeni nesil hız sabitleme sistemi de araçtaki sensör ve radarlardan destek almaktadır. Öndeki ve çevredeki araçların hızlarını ölçen bu sistem, öndeki araçla aranızdaki takip mesafesini en optimum düzeyde tutarak yaşanabilecek birçok kazayı çok daha önceden engellemiş oluyor.

2022 model Renault Clio’nun fiyatları ne kadar oldu?

Ülkemizde otomobil satın almak, özellikle sıfır kilometre bir otomobil satın almak oldukça güç . Ancak bazı otomobil firmaları, araçlarının Türkiye fiyatlarında belli dönemler indirim yapıyor. Renault’da bu indirimleri yapan otomobil üreticilerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Gelin hep birlikte Renault Clio fiyatlarını incleyelim.

Joy 1.0 SCe 65 bg 435.000 ₺
Joy 1.0 TCe X-Tronic 90 bg 485.900 ₺
Touch 1.0 TCe X-Tronic 90 bg 506.000 ₺
Icon 1.0 TCe X-Tronic 90 bg 548.000 ₺

Renault Clio’nun opsiyonel donanım özelliklerinin fiyatları da şu şekildedir:

Joy
Yedek Lastik 3.000 ₺
Metalik Renk 3.500 ₺
Ön Sis Farlar 2.000 ₺
Touch
Ön Sis Farlar 2.000 ₺
Özel Renk 3.500 ₺
Metalik Renk 3.500 ₺
Park Asistan Paketi 6.250 ₺
Icon
Yedek Lastik 3.000 ₺
Ön Sis Farlar 2.000 ₺
17” Alüminyum Alaşım Jantlar 6.500 ₺
Özel Renk 3.500 ₺
Eller Serbest Park Destek Paketi 28.000 ₺
Metalik Renk 3.500 ₺
Görüntülü Park Destek Paketi 6.000 ₺
OKUYUN  Koşun Renault Megane fiyatlarına bakın! Fiyatları şoke etti

Etiketler: