Ülkemizin son yıllada en çok tercih edilmeye başlanan otomobil markalarından biri olan Skoda, 2022 Octavia modelinin fiyatlarını güncelledi. Tercih edilmeye başlanan bu sedan otomobilin sunmuş olduğu özellikler, bu aracın tam bir fiyat performans aracı olduğunu göstermektedir. Bu yazımızda sizlere, 2022 model Skoda Octavia2nın özelliklerinden ve güncellenmiş fiyat listelerinden bahsedeceğiz.

Skoda Octavia’nın özellikleri nedir?

Yeni model Skoda Octavia, ön tarafında kullanmış olduğu Full Led Matrix farlar ile dikkat çekmektedir. Bu farlar ile aracın aydınlatma konusunda herhangi bir sorun yaşayacağını düşünmüyoruz. Ek olarak yeni model Skoda Octavia’da kullanılan bu Full Led Matrix farlar, projektör tasarımı ile hazırlanmış. Bu sayede karşıdan gelen otomobildeki sürücünün gözleri, sizin farlarınız nedeni ile kamaşıyor. Aerodinamik konusunda oldukça başarılı olan Skoda, hem ivmelenme hem de yakıt tüketimi konusunda üst düzey rakamlar sunmaktadır. Arka tarafta ise dinamik sinyal farlarına yer veren 2022 model Skoda Octavia, arka tarafında kullanmış olduğu dinamik sinyal farlarını iki parçalı olarak hazırlamış.

Skoda Octavia’nın iç tasarımına göz gezdirecek olursak, aracın ön paneline konuşlandırılmış olan bilgi ve eğlence sistemi dikkatleri üzerine topluyor. Bu bilgi ve eğlence sistemi, Apple CarPlay ve Android Auto desteklerini sunmaktadır. Bu tür destekler sayesinde Skoda Octavia’nın multimedya sistemi sayesinde akıllı telefonunuzdaki içerikelere çok kolay bir şekilde erişebilmektesiniz. Bu özellikler ile birlikte yapacağınız yolculuklar çok daha eğlenceli ve keyifli geçecektir. Bu bilgi ve eğlence sistemine ek olarak 2022 model Skoda Octavia’da kişiselleştirilebilir sürücü gösterge paneli yer almaktadır. Bu sürücü gösterge paneli, araç ile ilgili bütün bilgileri sürücüye çok daha rahat ve akıcı bir dil ile aktarabilmektedir. Aracın iç tarafında yer alan en göz alıcı özlelik ise ambiyans ışıkları. Bu ambiyans ışıklarını istediğiniz renge sokabiliyor ve Skoda Octavia ile yolculuk yapmak çok daha keyifli bir hale geliyor.

OKUYUN  2022 Skoda Fabia fiyatlarında indirim. Gören bayilere koştu!

Skoda, son yıllarda çıkarmış olduğu otomobillerinde, güvenliğe inanılmaz önem veriyor. Hatta bazı modellerinde Euro NCap ödülü alan Skoda, 2022 model Octavia’nın da güvenlik teknolojilerini en üst düzeye çıkarmış. Özellikle araç içerisinde yer alan 8 farklı hava yastığı, aracın içerisinini tamamiyle kaplayabilmektedir. Bu hava yastıkları sayesinde en ağır kazalardan bile yara almadan kurtulmanıza olanak tanıyor. Ayrıca E-Call sistemine sahip olan Skoda Octavia, kaza yapmanız halinde yerel yardım ekiplerine çağrı gönderiyor. Bu sayede bilinç kaybı yaşasanız dahi yerel yardım ekipleri, E-Call sistemi tarafıdan gelecek konum ve belirli sağlık bilgileri ışında size yardım edebilecek. Araç içerisinde kaç tane emniyet kemeri takılıysa, yerel yardım ekipleri bu sayıya uygun bir şekilde bilgilendirirlecektir. Kaç tane emniyet kemeri takılıysa, araçta o kadar kişinin var olduğu varsayılmaktadır. Bu yüzden de yerel yardım ekipleri, herhangi bir olumsuz sürpriz ile karşılaşmamaktadır. Skoda Octavia2nın en dikkat çekici güvenlik teknolojilerinden bir diğeri ise adaptif hız sabitleme sistemi. Bu hız sabitleme sistemi, aracın etrafında yer alan sensör ve radarları kullanmaktadır. Bu sayede de öndeki aracın hızını ölçer. Bu hıza göre ise aracın hızını düzenleyen bu teknoloji, öndeki araç ile aranızdaki takip mesafesinin en optimum düzeyde kalmasını sağlar.

Skoda Octavia’nın güncel fiyat listesi

Elite 1.0 TSI e-Tec 110 PS DSG 784.900 TL
Elite 1.5 TSI ACT e-Tec 150 PS DSG 831.900 TL
Premium 1.0 TSI e-Tec 110 PS DSG 882.900 TL
Premium 1.5 TSI ACT e-Tec 150 PS DSG 929.900 TL
Sportline 1.5 TSI ACT e-Tec 150 PS DSG 1.074.900 TL
RS 2.0 TDI SCR 200 PS DSG 4×4 1.799.900 TL
Combi Scout 1.5 TSI ACT e-Tec 150 PS DSG 1.114.900 TL
Combi RS 2.0 TDI SCR 200 PS DSG 4×4 1.849.900 TL
OKUYUN  Koşun Renault Megane fiyatlarına bakın! Fiyatları şoke etti

2022 model Skoda Octavia’nın opsiyonel donanım özellikleri ücretleri de şu şekildedir:

Metalik Renk3-5 3.531 TL
Exclusive Renk 3-5 5.885 TL
Head Up Gösterge3-5 9.416 TL

Etiketler: