Ülkemizin son yıllarda en çok tercih edilen otomobil üreticilerinden biri olan Skoda, yeni model Octavia fiyatlarında indirim yaptı. Sürekli artan otomobil fiyatları yüzünden vatandaşlar, sıfır otomobil almakta zorlanıyor. Ancak bazı otom0bil üreticileri, belirli modelleri için indirimler yapmakta. Bu otomobil üreticilerinden biri olan Skoda, 2022 Octavia modelinde indirime gitti. Yapmış olduğu indirimler ile dikkatleri üzerine toplayan Skoda, bu indirimler nedeni ile insanların Skoda bayilerine koşmasına neden oldu. Bu yazımızda sizlere, 2022 model Skoda Octavia’nın özelliklerinden ve indirimli fiyatlarından bahsedeceğiz.

Skoda Octavia’nın özellikleri nedir?

Bu aracın ilk dikkat çeken detayı, ön tarafında yer alan Full Led Matrix far sistemi. Bu far sistemi sayesinde 2022 model Skoda Octavia sahipleri, en karanlık yolları bile aydınlatarak seyahat edebilecek. Ayrıca bu farlar projektör tasarımına sahip. Bu yüzden de karşıdan gelen otomobildeki sürücülerinin gözleri, bu araçtan çıkan ışık nedeni ile kamaşmayacaktır. Modern bir sedan otomobil olan 2022 model Skoda Octavia, oldukça sağlam bir gövdeye sahip. Dayanıklılık testlerinden başarı ile geçen Skoda Octavia, zarif gövde geçiş çizgilerine sahip. Arka tarafında dinamik sinyal farlarına yer veren Skoda, bu iki parçalı tasarımı Octavia modeli için özel olarak tasarladı.

Yeni model Skoda Octavia’nın iç tasarımındaki ilk dikkat çeken detay, ön konsola konuşlandırılmış olan bilgi ve eğlence sistemi. Bu bilgi ve eğlence sistemi ile araç içerisindeki birçok şeyi kontrol edebiliyorsunuz. Aynı şekilde Android Auto ve Apple CarPlay desteklerini sorunsuz bir şekilde sunabilen bu bilgi ve eğlence sistemi sayesinde akıllı telefonlarınızdaki içeriklere çok kolay bir şekilde erişebilir ve bu araç ile yolculuk yaparken keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz. Bütün bunlara ek olarak 2022 model Skoda Octavia’da sürücü için özel olarak tasarlanmış dijital sürücü gösterge paneli bulunmaktadır. Bu dijital sürücü gösterge panelini istediğiniz gibi kişiselleştirebiliyor ve araç ile ilgili bütün bilgileri en açık bir dil ile öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca araç içerisinde yer alan ambiyans ışıkları ile modunuza uygun bir renk seçerek yolunuza devam edebilirsiniz. RGB özelliklere sahip bu ambiyans ışıkları, birçok farklı renge bürünebiliyor. Bütün bu özellikleri sayesinde 2022 model Skoda Octavia ile yolculuk yapmak oldukça keyifli olacaktır.

OKUYUN  2022 Skoda Fabia fiyatlarında indirim. Gören bayilere koştu!

Güvenlik konusunda gelişmiş donanımlara yer veren 2022 model Skoda Octavia, aracın her tarafını kaplayan hava yastıkları ile kazalardan yara almadan kurtulmanızı sağlıyor. Buna ek olarak e-Call sistemine sahip olan 2022 model Skoda Octavia, ağır kazalar durumunda otomatik bir şekilde yerel yardım ekiplerine haber veriyor. Ek olarak araçta takılı kemer sayısına göre kaç kişi olduğunuzu belirleyen bu sistem, yerel yardım ekiplerine araçta kaç kişinin olduğunu söylüyor ve yardım ekipleri de bu sayıya göre hazırlıklı bir şekilde size ulaşıyor. Bu araçta yer alan bir diğer dikkat çeken güvenlik teknolojisi ise adaptif hız sabitleyici sistemi. Bu güvenlik donanımı, araçta yer alan sensör ve radarlardan yardım almaktadır. Öndeki ve çevredeki araçların hızını ölçen bu donanım, aracın çevredeki ve öndeki araçlar ile uyumlu bir hızda gimesini sağlıyor. Bu sayede öndeki araç ile takip mesafenizi korumuş oluyor ve ani durumlarda öndeki veya çevredeki diğer araçlara çarpmadan durabiliyorsunuz. Bütün bunlar ile beraber yeni nesil şerit takip asistanına sahip olan 2022 model Skoda Octavia, şeritten çıkmanız durumunda sizi görsel ve sesli bir şekilde uyaracaktır.

2022 model Skoda Octavia güncel fiyat listesi

Elite 1.0 TSI e-Tec 110 PS DSG 784.900TL
Elite 1.5 TSI ACT e-Tec 150 PS DSG 831.900 TL
Premium 1.0 TSI e-Tec 110 PS DSG 882.900 TL
Premium 1.5 TSI ACT e-Tec 150 PS DSG 929.900 TL
Sportline 1.5 TSI ACT e-Tec 150 PS DSG 1.074.900 TL
RS 2.0 TDI SCR 200 PS DSG 4×4 1.799.900 TL
Combi Scout 1.5 TSI ACT e-Tec 150 PS DSG 1.114.900 TL
Combi RS 2.0 TDI SCR 200 PS DSG 4×4 1.849.900 TL
OKUYUN  Her bütçeye uygun otomobil Toyota Corolla fiyatları. Araba satın alacakların dikkatine!

2022 model Skoda Octavia’nın opsiyonel donanım özelliklerinin fiyatları ise şu şekildedir:

Metalik Renk 3.531TL
Exclusive Renk 5.885 TL
Head Up Gösterge 9.416 TL

Etiketler: