Erciş’teki depremde enkaz altından 51 saat sonra çıkarılan ve sol ayağını kaybeden 29 yaşındaki Şahiner, protezcisinin tavsiyesiyle Ankara’daki Yenimahalle Bedensel Engelliler Kulübünde futbola başladı.


Şahiner, burada iki yıl oynadıktan sonra Türk Silahlı Kuvvetleri Ampute Futbol Kulübüne transfer oldu ve kendisini geliştirerek Ampute Milli Takımı’na seçilme başarısı gösterdi.


4 yıldır milli formayı terletiyor


Milli formayı 2018 yılından bu yana taşımanın gururunu yaşayan Şahiner, ay-yıldızla takımla 2021 Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nda birincilik kupasını kaldırdı.

[Fotoğraf: AA]


Okan Şahiner, ampute futbola 2013 yılında başladığını söyledi. Şahiner, Van’da yaşadığı dönemde deprem olduğunu ve enkaz altında kaldığını belirtti.


“51 saat göçük altında kaldıktan sonra kurtarıldım. Hacettepe’de bir ay yattım. Uzun süre göçük altında kalmamdan dolayı kan dolaşımı olmadığı için dokular öldü ve ayağımı kaybettim.”


Şahiner, bu dönemde protez bacak takılması için ikametini Ankara’ya aldırmak zorunda kaldığını anlatarak, protezcisinin tavsiyesi ile de ampute futbolla tanıştığını aktardı.

[Fotoğraf:…

Bu içeriğin ilk paragrafları otomatik olarak listelemek için çekilerek yayınlanmıştır. İçerikten Turk Gazete sorumlu değildir. Haberin kaynağı ve tüm metin için: www.trthaber.com

OKUYUN  Premier League'in 'rehabilitasyon merkezi' Süper Lig!