Nef Vakfı tarafından gelenekselleştirilerek her yıl yapılması planlanan Zafer Ultra Maratonu’nun ilki Afyonkarahisar’da başladı. Merkeze bağlı Büyükkaleci beldesindeki Kocatepe Anıtı’ndan başlayıp, 7,5 kilometrelik güzergahın ardından Yüzbaşı Agah Efendi Şehitliği’nde tamamlanacak etabın startı verilmeden önce tören düzenlendi.

Törene Vali Kübra Güran Yiğitbaşı, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Nef Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Burcu Yılmaz, Nef İcra Kurulu Üyesi Hakan Oflazer ile kent protokolü katıldı.

BİRLİK VE BERABERLİK BİLİNİCİNİ YAŞATMAK İSTİYORUZ

Törende konuşan Nef Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Burcu Yılmaz, bir ulusun yeniden doğuşunun ve zaferle sonuçlanan mücadelenin başladığı topraklarda olmanın çok büyük bir gurur olduğunu belirtti.

Yılmaz, “Milletimizin özgürlük ve bağımsızlık yolundaki kararlılığını tüm dünyaya gösteren Büyük Taarruz’un 100. yılı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun. Aldığımız her nefesin kıymetinden ilham alarak kurduğumuz Nef Vakfı olarak bu vatana ve geleceğimize borçlu olduğumuzu biliyoruz. Büyük zaferin 100. yılı vesilesiyle düzenlediğimiz Zafer Ultra…

Bu içeriğin ilk paragrafları otomatik olarak listelemek için çekilerek yayınlanmıştır. İçerikten Turk Gazete sorumlu değildir. Haberin kaynağı ve tüm metin için: www.medyatava.com

OKUYUN  Bir kişinin yaptığı eylemi neden 25 bin insan ödesin?