Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, 2022-2023 sezonunun 1. transfer ve tescil döneminde bonservis bedelleri için 26 milyon avro harcadıklarını söyledi.

GSTV’de kulübün gündemini değerlendiren Başkan Özbek, konuşmasına tesisleşme çalışmalarına ilişkin bilgiler vererek başladı. Özbek, Futbol A Takımı’nı gelecek sezon Kemerburgaz’da yapılacak tesislere taşımak istediklerini aktardı.

Transfer dönemine ilişkin detayları da paylaşan Dursun Özbek, maliyetler açısından endişe edecek bir durumun olmadığını ifade ederer, şöyle konuştu:

“Geçen transfer döneminde yaklaşık 28 milyon avro para harcanmış, bu dönemde ise biz 26 milyon avro para harcamışız. Dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husus var. Bu 26 milyon avronun içinde, yeni gündeme gelen 21 yaş altı futbolcuların transferi de söz konusu. 21 yaş altı transferi, Galatasaray’ın ya da futbol takımının geleceğini imar etmekle aynı şey. Biz en büyük yatırımı burada yaptık. Danimarka’dan Mathias Ross, Avusturya’dan da Türk vatandaşı olan Yusuf Demir’i aldık. İkisine 7 milyon 750 bin avro bonservis bedeli ödedik. Neden? Galatasaray’ın geleceği için. Yaptığımız transferlerden 21 yaş altını çıkardığımız zaman, 18 milyon…

Bu içeriğin ilk paragrafları otomatik olarak listelemek için çekilerek yayınlanmıştır. İçerikten Turk Gazete sorumlu değildir. Haberin kaynağı ve tüm metin için: t24.com.tr

OKUYUN  Fenerbahçe'de Jorge Jesus'un planları suya düştü