ABD’li tenisçi Serena Williams bu ayın başlarında emekli olacağını açıkladı. Williams’ın kariyeri büyük zirveler ve iç karartıcı düşüşlere sahne oldu. Sakatlanmalarla mücadele etti. Anne oldu. Saha içinde ve dışında yaşanan olaylarla uğraştı. Ancak her zaman geri döndü. 

1990’lardaki ilk çıkışından bu yana Williams, Kadınlar Tenis Birliği (Women’s Tennis Association- WTA) sıralamasında toplam 319 hafta geçirdi. Sadece Steffi Graf (377 hafta) ve Martina Navratilova (332) zirvede ondan daha fazla zaman geçirdi. Williams, ABD Açık’a 23 Grand Slam tekler şampiyonluğuyla başladı. 

İşte baştan sona Williams’ın kariyeri…

İlk Grand Slam şampiyonluğu

Williams ilk Grand Slam şampiyonluğunda 17 yaşındayken 1999 ABD Açık‘ı kazandı. Finalde başarılı tenisçi Martina Hingis’i yendi. Finale gelene kadar da ABD Açık şampiyonu olan Grand Slam şampiyonları Kim Clijsters, Conchita Martinez, Monica Seles ve Lindsay Davenport‘a karşı galibiyet kazandı. 

Serena Slam

Williams, Fransa Açık ve Wimbledon’ı kazandıktan sonra Temmuz 2002’de, WTA sıralamasında ilk kez 1 numaraya  yükseldi. Birkaç ay sonra arka arkaya dört büyük turnuvayı…

Bu içeriğin ilk paragrafları otomatik olarak listelemek için çekilerek yayınlanmıştır. İçerikten Turk Gazete sorumlu değildir. Haberin kaynağı ve tüm metin için: gazeteoksijen.com

OKUYUN  Son şampiyon Medvedev, ABD Açıka 4. turda veda etti

Etiketler:

,