Bandırmaspor’dan transfer edilen Philippe Keny ile ilgili yorum yaparak sözlerine başlayan Belözoğlu, “Keny transferi iki takıma da hayırlı olsun. Biz Beşiktaş’la yapılan görüşmelerde işin içinde yoktuk. Beşiktaş’la süreç onların istediği gibi ilerlemeyince devreye girdik. Mutluyuz. Geçen senenin kendi ligindeki en değerli oyuncularından bir tanesi. Gelişimini hep beraber gözlemleyeceğiz. Büyük takımlarda rahatlıkla oynayabileceğini düşündüğüm bir oyuncu. Kendisinden beklentimiz var. Genç ve dinamik bir takım kuruyoruz. Büyük takımlarla yarışabilecek bir takım. Değerli oyuncular transfer ettik, genç oyuncular transfer ettik. Takımın yaş ortalaması düştü. Maliyet anlamında da birkaç seneye önce daha derli toplu gittimizi düşünüyorum. Türk futbolunun gerçeklerini göz ardı edemeyiz. Biz teknik adamların da bu anlamda yöneticilere yardımcı olması gerekiyor diye düşünüyorum” dedi.

“HER MAÇI KAZANMAK İÇİN OYNAYACAĞIZ”

İyi ve kaliteli oyunculardan oluşan bir takım olduklarını altını çizen Belözoğlu, “Herkesle mücadele edecek bir takımımız var. 3 kulvarda da mücadele edebileceğimizi düşünüyorum. Her maçı kazanmak için oynayacağız. Özellikle Avrupa’da ülke puanı için sonuna kadar zorlayacağımız bir sezon olmasını istiyorum. Kendi kategorisinde şampiyonaya katılan tek takım biz olduk. Diğer takımlarımız da Avrupa’da yollarına devam ediyorlar. İsrail’in de gerisindeydik, Belçika’nın da gerisindeydik. Bu iki takımı eleyerek önemli işler yaptık. Çok kritik bir eşik yaşıyor Türk futbolu” ifadelerini kullandı.

“BİRAZ BERABER HAREKET EDER, TÜRK FUTBOLUNUN DERTLERİNİ BERABER DERT EDERSEK, TOPARLANMAYACAK BİR ŞEY OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM”

Türkiye’nin 27 yıl sonra UEFA Şampiyonlar Ligi’nde temsil edilememesinden ötürü üzgün olduğunu kaydeden Emre Belözoğlu, “Türkiye çok önemli ve genç bir ülke. Spora…

Haber kaynağı ve tüm metin: www.medyatava.com

OKUYUN  Fenerbahçe ve Trabzonspor'un UEFA Avrupa Ligi macerası başlıyor