Yıllardır erkek tenisinde Olimpos Dağı’nın zirvesinde o bilindik üç isim oturuyor. Roger Federer, Rafael Nadal ve Novak Djokovic. Diğerlerine Grand Slam’lerde sadece ufak kırıntılar bırakan bu üçlü için kabul etmesi zor olsa da yolun solu hiç olmadığı kadar yakın. Hatta İsviçreli raket, Ekselansları Roger Federer, gelecek hafta başlayacak olan ve doğuşunda büyük rol oynadığı Laver Cup’tan sonra aktif tenis kariyerine nokta koyacağını açıkladı.

Uzunca bir süredir tenis dünyasında tartışılan en önemli konu ise bu isimlerinin yerinin nasıl dolacağı oldu. Pek çok aday geldi, zirveye talip oldu ancak hiçbiri ciddi bir heyecan yaratmayı başaramadı. Zaten söz konusu Büyük Üçlü’den hangisi oynuyorsa rakiplerine aman vermezken bu nasıl başarılır? Ama aynı zamanda bu üç devi yenemeden “onların yerine” nasıl geçilir ki zaten?

İki sorunun da cevabını vermeye talip olan Carlos Alcaraz meydan okudu ve galip geldi. Madrid Açık’ta dikkatleri üzerine çeken 5 Mayıs 2003 doğumlu genç tenisçi burada çeyrek finalde Rafael Nadal’ı, ertesi gün yarı finalde ise Novak Djokovic’i yendi.

PEŞ PEŞE TARİH YAZDI…

Alcaraz, Nadal ve Djokovic’i toprak kortta peş peşe yenmeyi başaran ilk…

Bu içeriğin ilk paragrafları otomatik olarak listelemek için çekilerek yayınlanmıştır. İçerikten Turk Gazete sorumlu değildir. Haberin kaynağı ve tüm metin için: haberglobal.com.tr

OKUYUN  Her şey planlı ve programlıydı, gelecek olan fırtınayı gösteriyordu

Etiketler: