Airpods Apple kalitesi ile üretildiği için gerçekten harika bir kulaklık. Öyle ki sırf bu tasarımı bulabilmek için Apple telefon kullanan kişilerin yüz hatlarını incelemiştir. Birçok insanın ortak olarak memnun kalabileceği bir tasarımla önümüze çıkmıştır. Sonuç olarak gerçekten herkesin kulağına uyan ve kafanızı sallasanız da spor yapsanız da düşmeyecek bir kulaklık tasarlamışlardır.

Daha sonrasında ise her zaman olduğu gibi diğer markalar Apple’ın ardından giderek benzer kulaklık tasarımlarıyla birlikte Airpods’a rakip olmaya başladılar. Yıllar geçtikçe özellikle bu tür silikonsuz kulaklıklar daha çok popülerleşti ve ivme kazandı. Bu durumun altında da Airpods’un etkisi büyüktür. Silikonsuz kulaklıklar daha çok günlük kullanıma hitap ediyor yani aşırı bir müzik performansı beklemeyip, daha çok kullanışlı modeller revaçta. Bu yüzden birkaç silikonsuz modeli sıralamakta fayda görüyorum.

Xiaomi FIIL CC TWS

Gerçekten tasarımıyla herkesi büyüleyen ve heyecanlandıran bir model. Tasarımı gerçekten çok iyi hatta Airpods’tan daha şık olduğunu söylersem yerinde olur. Silikonsuz bir model olduğu için müzik deneyimi konusunda çok beklentiye girmeyin daha çok günlük kullanım için uygun bir model. Kulaklığın üzerinde şarj olurken yanan bir gösterge de mevcut.

Teknik özelliklerine bakacak olursak kulaklık ipx4 sertifikası bulunuyor. Yani su geçirmez bir kulaklık. 15×36 çip seti bulunan kulaklıkta, 13,1 milimetre titanyum kaplı driverlar mevcut. Ayrıca AAC Codec desteği ve ENC gürültü engelleme teknolojileri bulunuyor. Xiaomi kulaklığın, şarj sonrası kullanım süresi ise 3 saati buluyor. Ayrıca kulaklıkta yüksek hızlı şarj teknolojisi bulunuyor. Fabrika verilerine göre 5 dakika şarj ile 1 saat kullanım vaad ediyor.

Anker Soundcore R100

Bu kulaklık tasarım olarak önceki iki model kadar iyi olmasa da 500 TL olan fiyatıyla kullanıcıları cezbediyor. Özellik olarak suya dayanıklı bir model rahatça sporunuzu yaparken veya yağmur altında kullanabilirsiniz. Bu kulaklığın aktif gürültü engelleme özelliği bulunmuyor. Bluetooth versiyonu ise 5.0

OKUYUN  Instagram yazı stilleri ve şekilli nick(ʞɔiu illiʞǝş) örnekleri

Huawei FreeBuds Pro

Huawei bu modeliyle hem Airpods’a benzer bir kulaklık tasarlayarak hem de kulak içi silikonlu yaparak bir ilke imza atmıştır. Bu kulaklığın suya veya tere dayanıklılığı bulunmuyor fakat müzik kalitesi silikonlu olduğu için üst düzey bir performans sunuyor. Kulaklıkta ayrıca ANC aktif gürültü engelleme teknolojisi de mevcut. Bluetooth versiyonu olarak ise 5.2 kullanılıyor.

Taotronics SoundLiberty 53 PRO

Bu kulaklıkta telefonla konuşmak isteyen bunun için bir bluetooth kulaklık arayan kişilerin isteklerini karşılayabilecek bir model. Kulaklıkta dört adet mikrofon bulunuyor. Fabrika verilerine göre bir dolu şarj ile 30 saat müzik dinleme keyfi sunuyor. Kulaklığın suya ve tere dayanıklılığı bulunuyor ayrıca bluetooth versiyonu da 5.0 kullanıyor.

Lenovo LP1 LivePods

Airpods gibi bir kulaklık kullanmak isteyen fakat maddi durumu yüzünden çok fazla para ayıramayan insanların tercih ettiği bu kulaklık fiyatına göre yeterli derecede bir performans sergileyebiliyor. Kulaklığın suya ve tere dayanıklılığı bulunmuyor. Bluetooth versiyonu ise 5.0 olarak belirtilmiş. Fiyatına göre artısı ise ANC gürültü engelleme teknolojisi kullanılıyor olması.

QCY M18

Tasarımı neredeyse Apple’ın Airpods modeline benzeyen M18 modeli fiyatı gerçekten çok uygun. Bluetooth versiyonu ise 5.1 olan model gerçekten kullanıcıları şaşırtmayı başarıyor. Fakat kulaklığın su geçirmeme özelliği ve gürültü engelleme özelliği bulunmuyor.

Xiaomi Airdots Pro 2

Xiaomi’nin bu modeli 450 liralık fiyatıyla ve özellikleriyle genel olarak kullanıcıların beğenisini kazanmış bir modeldir. Çift telefonda kullanma özelliği bulunan kulaklığın, ayrıca suya dayanıklılığı da mevcuttur. Bluetooth versiyonu ise 5.0’dır. Kulaklığın gürültü engelleme özelliği de bulunmamaktadır.

Etiketler: