Pandemiyle beraber uzaktan çalışma prensibiyle ilerleyen şirketlerden biri olan Apple, artık ofise dönmeye hazır olduğunu söylüyor. Şirketin, geçtiğimiz aylarda açıkladığı ofise dönüş planı üst düzey yöneticilerin istifasıyla sonuçlanmış olsa da teknoloji devi ofise dönme konusunda kararlı görünüyor. Eylül ayında haftanın üç günü çalışanlarını ofise bekleyen Apple’ın bu yeni planına itirazlar devam ediyor.

Sozcu.com.tr

Yayınlanma: 13:31 – 22 Ağustos 2022

Apple çalışanları, iki yıldan fazla süren esnek çalışma düzeni sırasında olağanüstü işler yapabileceklerini gösterdiklerini öne sürerek, şirketin ofise dönüş çağrısına karşı çıkıyorlar.

Pandemi nedeniyle uzaktan çalışan bir grup Apple çalışanı, bir dilekçe dağıtmaya başladı. Dilekçe, CEO Tim Cook’un geçen hafta şirketin çalışanlarını, 5 Eylül’den itibaren haftada üç gün ofiste beklediklerini belirten emre yanıt niteliği taşıyor.

Cook, şirket kültürü için çok önemli olan yüz yüze çalışmayı korumak istediğini söyledi. Bu karara karşı çıkan çalışanlar; ofis dışında…

Bu içeriğin ilk paragrafları otomatik olarak listelemek için çekilerek yayınlanmıştır. İçerikten Turk Gazete sorumlu değildir. Haberin kaynağı ve tüm metin için: www.sozcu.com.tr

OKUYUN  Instagram mavi tik nasıl alınır? (Kaynak: soru.com.tr)