Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde düzenlenen TEKNOFEST KARADENİZ, Samsun Çarşamba Havalimanı’nda gerçekleştiriliyor.

ASELSAN, festivalde, geliştirdiği teknolojiler ve çocuklara yönelik aktivitelerle yer alıyor.

ASELSAN’ın “böcek İHA” olarak da adlandırılan “mini/nano İHA” çalışmalarına yönelik teknoloji gösterimi de festivalde sergileniyor.

“Çırpan kanatlı mini İHA kanat çırpma mekanizması” ASELSAN ziyaretçilerinden ilgi görüyor. Geliştirilmesi ve tasarlanması tümüyle ASELSAN imzasını taşıyan mekanizma, sinek kuşu tipi çırpan kanatlı mini hava araçları için geliştirildi. AR-GE aşamasındaki proje sonunda düşük fark edilebilirlik özelliğine sahip, çırpan kanatlı insansız hava araçlarıyla keşif gözetleme görevleri yapılması hedefleniyor.

 NANO İHA TEORİDEN ÜRÜNE

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, bu sene TEKNOFEST’in Karadeniz’in çeşitli illerinde yapılan yarışmalarla Samsun’daki finallere geldiğini söyledi.

Yarışmaların bu yıl 16 ile yayıldığını,…

Bu içeriğin ilk paragrafları otomatik olarak listelemek için çekilerek yayınlanmıştır. İçerikten Turk Gazete sorumlu değildir. Haberin kaynağı ve tüm metin için: haberglobal.com.tr

OKUYUN  Getcontact hesabı nasıl silinir? (Kaynak: soru.com.tr)