Mobil teknoloji her yıl gösterdiği ilerlemeyle büyük farklılıklar yaratmaya devam ediyor. Bazen sanat sektörü bazen ise iş sektörüne büyük ilham kaynağı oyunları, mobil dünyasında her zaman en yüksek payı almaktadır.

En çok tercih edilen oyunlar özellikle Android hem de IOS ‘da indirilme rekoru kırmıştır. Sayı olarak milyonları aşmış oyunlar arasında can sıkıntımıza iyi gelecek olanları bulma konusunda zorluk yaşanmaktadır. Birçok oyunun farklılık olması veya kötü yazılmış bir oyun ile beraber boş bir vakit harcanabilmektedir.

Böyle konuda tavsiye üzerinden yol almak bize önemli bir zaman kaydettirmektedir. Mobil kullanıcıların çoğunluğu akıllı telefon ya da tabletlerinden oyun oynadığını bildiriyor. Çoğu oyun stres almak amaçlı oynansa da bazısı ise hafıza sorunları yaşamamak için oyun oynadığını belirtiyor.

Savaşçı karakterler için PUBG Mobile

Bilgisayar oyunu ilk ortaya çıktığı zaman popüler olan ve bütün dünyada fazlaca kullanıcısı olduğu PUBG, gelen yoğun bir talep ile birlikte versiyonunu da piyasaya sürüyor ve yine bir anda yükselişe geçiyor. Özellikleri arasında en ilgi çekisi yapan daha çok senaryosu oluyor.

Oyunda bir adaya uçakla 100 kişi bırakılıyor ve siz bu kişilerden olmaktasınız. Alana ne zaman iniş yapacağınızı siz karar vermektesiniz. Alanda belirli bir yere iniş yaptıktan sonra ise evlerden ve çevreden bulduğunuz silah ve kullanılan araçlarla rakibi yok etmeye çalışıyorsunuz.

PUBG milyonlarca kullanıcının talebi olmaktadır. Mobil oynama aparatları ilk kez bu oyun için tasarlanıp piyasaya getirtildi ve kullanıcı oyunu rahatlıkla oynamaktadır.

Doğa sevenler için Hay Day

Dünyanın en çok oynanan oyunları arasında ilk sıralarda görülen Hay Hay, oyunlar arasında bir çiftlik oyunu olarak ortaya çıkmaktadır. Önceleri Farm Ville oyunu oldukça popülerken oyununun geliştirilmiş bir versiyonu olarak gözüken oyun, belirli bir zaman sonra ise kendi adını kullanarak bir marka olmayı başarmaktadır.

OKUYUN  Closer ne kadar kazanıyor? Espor sektöründe aylık kazançlar (Kaynak: soru.com.tr)

Oyun bir çiftlik kurarak burada ekinler üretmeye, hayvanları yetiştirmeye gemi aracılığı ile gelen siparişleri zamanında teslim vermeye dayanmaktadır. Ürünlerin yetişmesi belirli bir süreyi doldurması gerekmektedir. Kullanıcı ürünleri kontrol etmek amacı ile sürekli oyuna davet edilmesi sağlanıyor. Çok fazla bağımlı olanlar ise oyun için saat alarmı kurarkenbirçoğu saat başı girerek çiftliğini kontrol etmektedir. Ürünlerin olmasını beklerken büyük sabır gerektiriyor.

Simülatör oyunu sevenler için Taksi Sim

Sims oyunu yaşam simülasyonu seven milyonlarca kişiye seslenmektedir. Bilgisayar oyunları ile popülerlik yaratan oyunun Sims versiyonu bulunuyor.

Gelişen mobil oyunları ile akıma ayak uyduran oyunun mobil versiyonu da oynayıcısı ile bir araya geldi ve saati her yerde karakterlerini yönetmeye devam edebiliyor.

Mobil Sims oyunlarının son dönemde çıkan oyunu Taksi Sim olmaktadır. Otomobil sürmeyi beğenen oyuncular için üretilen çok fazla sayıda şehrin rotasını inceleyebilirsiniz. Birçok ülkeden arabalar farklılıklarını seçerek daha güzel araçlarla başlanmaktadır. Ses kalitesi ve grafikleri mobil oyunlar dikkat çekmektedir.

Popüler simülasyon olarak Taksi Sim, her iki uygulama mobil marketler aracılığı ile indirilmeye devam ediyor.

Gerçek bir hayat simülasyonu arayanlara The Sims

Electronic Arts tarafından geliştirilen simülasyon oyunu tamamen genel bir simülasyon olarak ortaya çıkmaktadır. İlk The Sims oyunu çıkıyor ve oyun severleri uzun zaman diliminde ekranda bırakıyordu. 

Gerçek hayatta bizlerin yaptığı şeyleri oyunun senaryosu da bunun üzerine kurulu şekilde devam etmektedir. Oyun oldukça fazla talep görmektedir ve kullanıcısını ekrana bağlamaktadır. Birçok oyun kullanıcısı oldukça bağlı hale gelerek düzenli oynamakta ve günlerini bu oyunlara ayırmaktadır.

Etiketler:

,