Tesla ve SpaceX’in Üst Yöneticisi Elon Musk, sosyal medya şirketi Twitter’ın satın alımına yönelik 44 milyar dolarlık anlaşmanın feshi için yeni bir mektup gönderdi. 

Söz konusu mektup, Twitter’ın eski güvenlik şefi Pieter Zatko‘nun, şirketin sahte hesaplarla ilgili uygulamaları konusunda ihbarcı olarak yaptığı suç duyurusunun ardından gönderildi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan bildirime göre; Musk’ın avukatı Mike Ringler, Twitter’ı satın alma anlaşmasına ilişkin 29 Ağustos’ta yeni bir mektup hazırladı. 

Zatko’nun iddialarına dikkat çekilen mektupta; bunların doğru olması halinde Twitter’ın anlaşmanın bazı hükümlerini ihlal ettiği kaydedildi. Mektupta, iddiaların anlaşmanın feshi için ilave ve belirgin temeller sunduğu bildirildi.

Ayrıca, Musk’ın Twitter’ın ‘spam’ hesapları ölçme yöntemi konusunda şirketin eski güvenlik şefi Zatko’dan bilgi istediği aktarıldı.

Ne olmuştu? 

Twitter’ın eski güvenlik şefi Zatko, ihbarcı olarak yaptığı suç duyurusunda şirketin federal yetkilileri spam ve bot hesaplar konusunda yanılttığı iddiasında bulunmuştu.

Zatko’nun suç…

Bu içeriğin ilk paragrafları otomatik olarak listelemek için çekilerek yayınlanmıştır. İçerikten Turk Gazete sorumlu değildir. Haberin kaynağı ve tüm metin için: t24.com.tr

OKUYUN  Youtube Shorts nedir, nasıl shorts video yüklenir?