Akıllı telefonlar, günümüzde fotoğraf makineleri kadar kaliteli şekilde çekim yapmaktadırlar. Bu nedenle her telefon markası, özellikle de kamera konusunda yarışa girmektedirler. Hatta telefon reklamlarının çoğunda kamera özellikleri ön plana çıkarılmaktadır. Böylece insanların daha fazla ilgisi çekilmektedir. Her telefon markasının ayrı bir kamera kalitesi vardır. Peki en iyi kameralı telefonlar hangileridir?

Bu telefonların isimleri aşağıda verilmiştir. 2021 yılının en iyi kameralı telefonları, büyük rağbet görmektedir. Yüksek bir çekim kalitesine sahip olan bu telefonlar, fotoğraf çekiminde ayrı bir çağ açmaktadırlar. Diğer telefon kameralarından farklı olarak daha modern bir çekim yapan bu telefonlar, bazı kullanıcılar tarafından kameraları mükemmel olduğu için tercih edilmektedir.

Huawei P50 Pro

En iyi kameralı telefonlar denildiğinde akla ilk gelen markalardan biri Huawei’dir. Kamera kalitesini sürekli öne çıkaran Huawei, telefon tanıtımlarında da bu özelliğini kullanmayı ihmal etmemektedir. Huawei P50 Pro, en iyi kameralı telefonlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Oldukça harika bir çekim kapasitesine sahip olan bu telefon, 4 tane kamera sayısına sahiptir. Mükemmel bir renk doğruluğuna sahip olan Huawei P50 Pro, üstün donanımlı bir kamera sistemi ile karşımıza çıkıyor.

Xiaomi Mi 11 Ultra

En iyi kameralı telefonlar arasında yer alan Xiaomi Mi 11 Ultra, kamera konusunda eşsiz bir tasarımı sizlere sunuyor. Ön izleme imkanı sunan bu telefon, kamera özelliğinde farklı bir yöntemi sizlere sunuyor. Sıra dışı çekimler yapmanızı sağlayacak olan Xiaomi Mi 11 Ultra, kamerası ile konuşulmayı başarmış modeller arasındadır.

Huawei Mate 40 Pro Plus

Mate 40 serisinden olan Huawei Mate 40 Pro Plus, farklı kamera donanımlarına sahiptir. Son derece geniş bir kamera sistemi bulunduruyor. Huawei Mate 40 Pro Plus telefonlarında diğer telefonlarda bulamayacağınız kadar farklı ve mükemmel kamera özellikleri mevcuttur. Bu nedenle telefon, çok satanlar listesinde yerini hiç yitirmemektedir. 4K video çekimiyle istediğiniz kalitede videolar çekebilirsiniz.

OKUYUN  Android telefon kullananlar sakın bu hataları yapmayın! Telefonunuzun ömrünü yarı yarıya düşürürsünüz (Kaynak: soru.com.tr)

Apple iPhone 13 Pro

Apple markasının en iyi kamerasına sahip olan telefonu iPhone 13 Pro’dur. Bu telefon en iyi kameralı telefonlar arasında adından söz ettirmektedir. Sinematik bir video kaydı yapabilen Apple iPhone 13 Pro, yüksek bir kamera kalitesi taşıyor. Çekim kapasitesi son derece yüksek olan bu telefon, çok düşük ışıklarda bile çekim yapabiliyor.

Huawei Mate 40 Pro

Huawei Mate 40 Pro, en iyi kameralı telefonlardan biridir. Olağanüstü bir kamerası bulunan bu telefon, portre çekimleri gibi birçok özelliği de kendinde barındırmaktadır. Ultra bir genişliğe sahip kamerası bulunmaktadır. Huawei Mate 40 Pro ile çekilen fotoğraflar, çok yüksek bir görüntü kalitesine sahiptir. Telefonun kamera kalitesi, kullanıcılar tarafından onaylanmıştır.

Xiaomi Mi 10 Ultra

Muhteşem sistem performansı ile tanınan Xiaomi Mi 10 Ultra, en iyi kameralı telefonlardandır. Düşük ışıkta dahi çekim kapasitesi bulunan bir telefondur. Anlık fotoğrafları yakalama konusunda oldukça iyi bir cihazdır. Ayrıca çekim esnasında her rengi canlı bir şekilde yakalamaktadır.

En iyi kameralı diğer telefonlar nelerdir?

En iyi kameralı telefonlardan bazıları yukarıda verilmiştir. Bu telefonlar haricinde en iyi kameraya sahip diğer telefonların isimleri ise şunlardır:

 • Oppo Find X3 Pro
 • Vivo X50 Pro+
 • Apple iPhone 13 mini
 • Apple iPhone 12 Pro Max
 • Apple iPhone 12 Pro
 • Samsung Galaxy S20 Ultra 5G
 • Oppo Find X2 Pro
 • Xiaomi Mi 10 Pro
 • Honor 30 Pro+
 • Apple iPhone 11 Pro Max
 • OnePlus 9 Pro
 • Huawei Mate 30 Pro 5G

Bu telefonların kameraları da oldukça üstün bir seviyededir.

Etiketler:

,