İster telefonda olsun, ister bilgisayar yada tablette olsun; oyun oynamak hemen her yaştan insanın vazgeçilmez alışkanlıkları arasında yer alıyor. Bu nedenle; video oyunu oynamak, sadece çocuklara özgü bir alışkanlık değildir aslında. Özellikle son yıllarda oyun sektörünün hızla gelişmesi ve çeşitli özelliklere sahip bilgisayarların üretilmesiyle, bu sektör oldukça önemli bir yere sahip duruma geldi. Bununla birlikte; herkesin oyun zevki ve bu konuda ki tercihi birbirinden farklıdır.

Bazıları aksiyon ve macera severken, bazıları spor oyunlarını veya dövüş oyunlarını tercih eder. Bazıları da savaş yada strateji oyunlarından hoşlanır. Oyun konusunda; her yaştan kullanıcıyı en çok zorlayan konulardan birisi de lisanslı ürünlerin çok yüksek fiyatlı olmasıdır.

Ülkemizde; oyun oynamayı seven kesimin büyük bir bölümünün, belirli bir yaş grubunda ki öğrenci veya gençler olduğunu düşünürsek eğer, yüksek fiyatlı oyunlar birçok insanı zor durumda bırakıyor veya erişim imkanını zorlaştırıyor maalesef

Oyun sektörünün en önemli ve tanınan üretici firmalarından birisi olan Epic Games; bu yıl almış olduğu bir kararla yıl sonuna kadar her hafta 1 adet oyunu ücretsiz olarak vereceğini duyurdu. Tabii bu durum özellikle öğrenci olan veya geliri olmayan gençler arasında büyük bir mutluluğa yol açtı. Peki, hangi oyunlar ücretsiz olacak? İşte Epic Games ücretsiz oyunlar.

The Witcher 3: Wild Hunt

Epic Games’in ücretsiz olarak verdiği oyunlardan birincisi; The Witcher. Strateji türü oyun severlerin yakından tanıdığı ve en çok tercih ettiği oyunların başında gelen The Witcher oyunu, firma tarafından, kısa süreliğine ücretsiz olarak veriliyor. İlk çıkışından bu yana 6 yıl geçmesine rağmen, halen en popüler oyunlar arasında yer alan The Witcher 3’ün ücretsiz dağıtılma zamanı da gelmişti açıkçası.

OKUYUN  Valorant şifre değiştirme (Kaynak: soru.com.tr)

Mortal Kombat 11

Özellikle; dövüş türünde oyun meraklıları tarafından çok iyi tanınan ve bilinen Mortal Kombat oyununun devamı niteliğinde olan Mortal Kombat 11’i ücretsiz olarak vereceğini duyurması, oyunun meraklılarını mutluluktan havalara uçurdu denebilir.

The Forest

Bu oyun için; dünyaca ünlü yarışma olan Survivor’un, oyun versiyonu denebilir. En popüler ve sevilen oyunlardan biri olan, hayatta kalma temalı bu oyun yıl sonuna kadar firma tarafından ücretsiz olarak sunulacaklar arasında yer alıyor.

Hearts Of Iron IV

En sevilen strateji oyunlarından birisi olan Hearts Of Iron IV; şaşırtıcı bir şekilde, firma tarafından yıl sonuna kadar ücretsiz olarak dağıtılacak.

Metal Gear Solid V

Normalde; Epic Games’de veya mağazasında bulunmayan oyunlardan birisi olan MGS V, kısa süreliğine ücretsiz olarak verilecek. Firmanın bünyesinde ki en popüler savaş ve strateji oyunlarından birisi olan bu oyun için sunulan fırsatı kaçırmamak gerekir.

Superhot: Mind Control Delete

Daha önce; firma tarafından ücretsiz olarak verilen Superhot oyununun devamı niteliğinde olan, Mind Control Delete de yine meraklıları tarafından olumlu tepkiler alabilecek türde bir oyun. Şu an için mağazada belirli bir fiyata satılan oyun, bir süre sonra ücretsiz olarak verilebilir. Bu nedenle takipte kalmak ve sık sık mağazayı kontrol etmekte fayda var.

Far Cry 3

Tıpkı; The Witcher gibi; efsaneler arasında yer alan bir strateji oyunu olan Far Cry 3 de bu yıl sonuna kadar, kullanıcılara ücretsiz olarak sunulacaklar arasında yer alıyor.

Sid Meier’s Civilization V

Geçmiş dönemde; bir önce ki modeli olan SMC IV’ü ücretsiz olarak veren firma, bu sefer de aynı oyunun beşinci versiyonunu ücretsiz olarak veriyor. Strateji severlerin oynamaktan sıkılmayacakları bir oyun daha ücretsiz olabilir. Takipte kalmakta fayda var.

OKUYUN  Youtube keşfete düşme (Kaynak: soru.com.tr)

Etiketler: