Snapchat uygulamasının ana şirketi Snap, hisselerinin yıldan yıla yüzde 75’ten fazla düşmesiyle iş gücünün yüzde 20’sini işten çıkarmak ve birkaç projeyi iptal etmek dahil maliyet düşürücü önlemler açıkladı. 

Çarşamba günü şirketin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu dosyasında yer alan bir açıklama mektubunda Snap’in CEO’su Evan Spiegel, “Şirketin gecikmeli gelir artışı, önemli kayıplardan kaçınmak için önlemler almaya teşvik etti” ifadelerini kullandı. 

Spiegel, şirketin Pixy, Zenly ve Voisey mobil uygulamalarına ve ayrıca Snapchat için orijinal içerik ve video oyunları üretmeye yönelik yatırımlarına son vereceğini de söyledi. Duyuru öncesinde Snap’in yaklaşık 6 bin 400 çalışanının beş birini işten çıkarmayı planladığı haberleri yayıldıktan sonra geldi. 

Snap hisseleri sabah ticaretinde yüzde 14.7 artışla 11.50 dolara yükseldi. Spiegel, notta şirketin işlerini “Üç stratejik önceliğe odaklanmak için yeniden yapılandırdığını” söyledi: Topluluk büyümesi, gelir artışı ve artırılmış gerçeklik. 


Bu içeriğin ilk paragrafları otomatik olarak listelemek için çekilerek yayınlanmıştır. İçerikten Turk Gazete sorumlu değildir. Haberin kaynağı ve tüm metin için: gazeteoksijen.com

OKUYUN  ASELSAN'ın "böcek İHA'sı" TEKNOFEST'te kanat çırptı!

Etiketler:

,