ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Ay’a dönüş projesi (Artemis) kapsamında bugün yapılacak test uçuşunun, taşıyıcı roketin motor tankında yaşanan sorun nedeniyle son anda ertelendiğini açıkladı.

Sozcu.com.tr

Yayınlanma: 16:56 – 29 Ağustos 2022 Güncellenme: 16:57 – 29 Ağustos 2022

ABD’nin Florida eyaletindeki Kennedy Uzay Merkezi’nden Ay yolculuğuna bugün başlaması planlanan kapsül ve roketin birleşimi SLS-Orion uzay aracının uçuşunun, roket motorundaki sızmanın engellenememesi nedeniyle iptal edildiği, yeni denemenin 2 Eylül’de yapılacağı bildirildi.

Planlanan uçuştan yarım saat önce Twitter adresinden, “3 numaralı motorla ilgili bir sorun üzerinde çalışıldığı için kalkış şu anda planlanmamış bir beklemede” açıklamasında bulunan NASA, fırlatmaya dakikalar kala, canlı yayın yaptığı internet sitesinden, “Mühendisler, tüm çabalara rağmen motordaki sızmayı durduramadı. Misyon, 2 Eylül’e ertelendi” anonsunu geçti.

NASA’nın Derin Uzay Keşif Sistemlerinin ilk entegre uçuş testini gerçekleştirecek olan “Artemis I” uçuşunda, yolcu barındırmayan kapsülün…

Bu içeriğin ilk paragrafları otomatik olarak listelemek için çekilerek yayınlanmıştır. İçerikten Turk Gazete sorumlu değildir. Haberin kaynağı ve tüm metin için: www.sozcu.com.tr

OKUYUN  Epic Games ücretsiz oyunlar