Powerbank, telefonunuzu prize gerek kalmadan şarj edebilmenizi sağlar. Powerbank’ler de şarj ile çalışırlar. Bu nedenle telefonunuzu şarj edebilmek için Powerbank’imn iyi şarj olması gerekir. Peki Powerbank nasıl şarj edilir? Bu konuda uymanız gereken tavsiyeler aşağıdadır. Powerbank’i yanlış şekilde şarja takarsanız, cihazın şarjı hızlı bir şekilde bozulabilir. Doğru şarj kullanımı yapmanız, Powerbank’lerin ömrünü uzatacaktır.

Şarjı olmayan Powerbank’leri kullanmanız imkansızdır. Bundan dolayı şarjlarını iyi kontrol etmeniz gerekir. Bir Powerbank’in nasıl şarj olması gerektiğini iyi bilirseniz, kullanımı konusunda herhangi bir sorun yaşamazsınız. Powerbank’ler, kamera, tablet ve cep telefonlarını şarj edebilmenize yarayan harika cihazlardır. Özellikle de dışarıda olduğunuz zamanlarda şarj doldurma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamamanızı sağlarlar.

Powerbank’inizin Şarjını Kontrol Ediniz

Powerbanklerde şarj durumunu gösteren LED bildirimler bulunmaktadır. Bu LED’ler sayesinde cihaz, şarjının bittiğini sizlere işaret eder. Bu ışıkları kontrol ederek Powerbank’inizin ne kadar şarjının olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Birçok Powerbank cihazında 4 adet LED ışık bulunmaktadır. Powerbank’in şarjı azalmaya başlayınca bu ışıklar yanıp sönmeye başlayacaktır. Son 1 LED ışık yanıp sönünceye kadar cihazı şarja takmayın. Daha sonra son ışığın yanıp söndüğünü gördüğünüz zaman Powerbank’inizin artık şarja takılması gerektiğini anlayabilirsiniz.

Powerbank’i Prize Takınız

Powerbank’in şarjı bitmek üzere olduğunda cihazının gerekli kablolarını takarak Powerbank’i prize takın. Cihazınızı şarja takabilmeniz için size adaptör veya USB kablosu verilecektir. USB kablosunu ve adaptörü gerekli şekilde Powerbank’e takın. Daha sonra Powerbank’inizi prize takarak şarj dolum işleminin gerçekleşmesini bekleyin.

Powerbank’in Şarjının Dolmasını Bekleyiniz

Powerbank’in şarj dolumu ile ilgili gerekli talimatları size verilen kılavuzdan okuyunuz. Bu talimatlarda ne yazıyorsa onu yaparak cihazı şarj ediniz. Powerbank için önerilen şarj süresinin üzerine çıkmamanız gerekir. Maksimum 2 saat sonunda Powerbank’inizin şarjı dolacaktır. Powerbank şarja iken kullanım yapmayın. Ayrıca tamamen dolmadan cihazı prizden çekmeyin. Powerbank’i şarjı dolmadan prizden çıkardığınız zaman bataryası kısa sürede bozulacaktır.

OKUYUN  Apple’ın eski mühendisi ticari sırları çaldığını itiraf etti

Powerbank’i Prizden Çıkarınız

Powerbank’in şarjı tam olarak dolduğu zaman LED ışıkların hepsi de yanacaktır. Bu bildirimi gördüğünüz zaman cihazın artık prizden çıkarılması gerektiğini anlayın. Bu ışıkları ara sıra kontrol etmeniz gerekir. Çünkü bazen ışıkların tamamen söndüğünü görebilirsiniz. Bu tür bir durumda ise Powerbank’i prizden alın.

Video: Powerbank alırken dikkat edilmesi gerekenler!

Powerbank’in Şarjının Dolup Dolmadığını Kontrol Edin

Powerbank’i şarjdan aldığınız zaman yapmanız gereken ilk şey, şarjın dolup dolmadığıdır. Eğer cihazın şarjı tamamen dolmuş ise sorun yok demektir. Ancak 2 saat kalmasına rağmen hala şarjı dolmamış ise Powerbank’iniz de sorun olabilir. Bunun için kullanma talimatlarına göz gezdiriniz.

Powerbank’i Şarj Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

Powerbank’i şarj ederken dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

  • Powerbank’i şarja takmak istediğiniz zaman sadece prizleri kullanın.
  • Cihazınızı çok uzun zaman boyunca şarjda bırakmayın.
  • Şarj sırasında Powerbank’inizi kullanmayın.

Bunlara dikkat etmeniz halinde Powerbank’inizi doğru şekilde şarj etmiş olacaksınız.

Powerbank’i Şarj İçin Prize Takmaya Özen Gösterin

Powerbank’i şarja takmak istediğiniz zaman sadece prizleri kullanmanız gerekir. Çünkü prizler, şarjın daha hızlı bir şekilde dolmasını sağlayacaktır. Powerbank’ler, bilgisayarlardan da şarj alırlar. Ancak bu şekilde şarj dolumu çok uzun sürecektir. Ayrıca bilgisayarınızın şarjı, Powerbank için yeterli gelmeyebilir.

Powerbank’i nasıl şarj etmeniz gerektiği yukarıda açıklanmıştır. Şarj hususunda ne yapmanız gerektiğini iyi bilmeli ve cihazınızı bu kurallara uygun şekilde şarja takmalısınız. Powerbank şarja iken bu cihazı bağladığınız diğer elektronik ürünleri de şarja takın. Böylece Powerbank’i hemen kullanmak zorunda kalmazsınız. Powerbank’in şarjı da daha uzun gider.

Etiketler:

,