Ürettiği akıl bileklikler ile giyilebilir teknolojiyi kullanmak isteyenlere hitap eden Xiaomi tarafından üretilecek son sürüm akıllı bileklik merakla bekleniyordu. Xiaomi Mi Band 7 sonunda seri üretime girdi. Uzun zamandır beklenen ve Xiaomi Mi Band 6 sürümünün yerine geçecek olan Xiaomi Mi Band 7’nin özellikleri şunlardır;

Xiaomi Mi Band 7

Xiaomi Mi Band 7

Xiaomi Mi Band 7 Ekran Özellikleri Nedir?

Üretime girdiği haberi yayınlanan akıllı bilekliğin merak edilen özelliklerinin başında ekran özelliği gelir. Spor aktivitelerinde kullanılabilecek Xiaomi Mi Band 7’nin ekran özellikleri şunlardır;

  • Akıllı bilekliğin ekran boyutu 1.62 inç ölçüsündedir.
  • Bileklik için tercih edilen ekran AMOLED ekrandır.
  • Ekran parlaklık değeri 500 inttir.
  • 326 PPI piksel yoğunluğuna sahip olan cihazın çözünürlüğü ise 192×490 pikseldir.
  • Cihaz ekranında bulunan renk sayısı ise 16 milyon renktir.

Bu özelliklere sahip olan akıllı bileklik ayrıca sürekli açık erkanda olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede bileklik işlevlerinin takip edilebilmesi kolay olur.

Xiaomi Mi Band 7

Xiaomi Mi Band 7

Xiaomi Mi Band 7 Tasarım Özellikleri Nedir?

Seri üretime geçen Xiaomi Mi Band 7’nin tasarım özellikleri dikkat çeken özelliklerinin başında gelir. Dikdörtgen şekilde tasarlanan bileklikte renk olarak siyah tercih edilmiştir. Bilekliğin boyu 47.4mm, eni 18.6 mm ve kalınlığı 12.7 mm’dir. Bu ölçüler kordonsuz ölçüler olup cihazın gövde ağırlığı ise 13,5 g’dır. Giyilebilir teknoloji kullanmak isteyenlere tasarımıyla hitap edecek bileklikte kullanılan malzeme ise plastiktir.

Xiaomi Mi Band 7 Batarya Özellikleri Nedir?

Akıllı bileklik kullanmak isteyenler bilekliği markasına karar vermeden önce cihazın bataryasının güçlü ve dayanıklı olmasını isterler. Bunun için bataryası günlerce dayanacak cihazlara yönelirler. Xiaomi tarafından üretime geçilen Mi Band 7 ürünü batarya yönünde kullanıcıların beğenisini kazanacak özelliklere sahiptir.

Cihazdaki 180 mAh seviyesinde bulunur. Bu sayede kişiler cihazı 15 gün boyunca şarj etmeksizin kullanma imkanı bulabilirler. Li-Polymer teknolojisinde üretilen bataryanın yoğun kullanılması durumunda şarj etmeksizin 9 gün kullanım yapılması mümkündür.

Xiaomi Mi Band 7

Xiaomi Mi Band 7

Xiaomi Mi Band 7 Diğer Özellikleri Nedir?

Batarya, ekran ve tasarımın dışında kalan özellikler kullanıcıların piyasaya sürülen akıllı bilekliği tercih etmelerini sağlayacak özelliklerdir. Spor aktivitelerinde takip için tercih edilen akıllı bileklikte kalp atış hızı sensörü, ivme ölçer ve jiroskop vardır. Farklı renklerde kordona sahip modellerinin bulunduğu bileklikte 100’ü aşan saat teması seçeneği vardır. Böylelikle kişiler zevklerine uygun kordon rengine sahip bilekliği satın alabilirler.

OKUYUN  Instagram mavi tik nasıl alınır? (Kaynak: soru.com.tr)

Akıllı bilekliği spor yaparken kullanan kişiler oksijen miktarını takip edebilirler. Ayrıca yaptıkları sporu tamamladıktan sonra oksijen tüketim oranının da öğrenilmesini sağlar. Bunun dışında yenilenme süresine dair kullanıcılara bilgi verir. Xiaomi Mi Band 7 suya dayanıklı olarak tasarlanmıştır. Su seviyesi 50 m’ye ulaşana kadar dayanıklılık sağlayan cihaz bu sayede yüzme aktivitelerinde de kullanılabilir. Ayrıca cihazı kullanan kişiler arkadaşlarına meydan okuyarak birlikte spor yapma imkanı da elde edebilirler.

Xiaomi Mi Band 7 Fiyatı Ne Kadar?

Tasarım, ekran ve batarya özellikleriyle dikkat çeken Xiaomi Mi Band 7 cihazının seri üretime başlamasının ardından cihazı almayı düşünen kişiler fiyat araştırması yapmaya başlamıştır. Cihaz için belirlenen fiyat satışa sunulan platformlarda 789 TL’dir. Akıllı bilekliği kullanmak isteyenler bu fiyattan satın alarak kullanabilirler.