Tesla sürücüsü, araba anahtarını sürekli yanında tutmak ve kaybetmemek için ilginç bir yönteme başvurdu. Sürücü, aracının anahtarını eline implante ettirdi.

Sozcu.com.tr

Yayınlanma: 13:10 – 21 Ağustos 2022

Tesla, akıllı araçlarıyla trafikte insanların sürüşlerini kolaylaştırmaya çalışırken teknoloji meraklıları da hayatlarını kolaylaştıracak farklı yöntemler deniyor.

Son olarak bir Tesla kullanıcısı aracının anahtarlarını eline implante ettirerek anahtar taşıma, kaybetme ya da unutma gibi gündelik hayatta yaşayabileceği dalgınlıklara son vermeyi başarmış gibi duruyor.

Tesla sahibi Brandon Dalaly, aracını açmak için artık anahtar taşımaya gerek duymuyor; çünkü sağ eline yerleştirilen küçük bir çip anahtar görevi görüyor.

Bir teknoloji uzmanı olan Dalaly, çipi test eden yaklaşık 100 kişilik bir beta grubunda yer alıyor. VivoKey Apex isimli şirkete göre; Java Kartı uygulamaları adı verilen küçük yazılım programlarını çalıştıran NFC güvenli bir çip. Dalaly, bu şirket sayesinde çiplerle vücuda kablosuz olarak uygulama yüklenebileceğini belirtiyor.

Dalaly,…

Bu içeriğin ilk paragrafları otomatik olarak listelemek için çekilerek yayınlanmıştır. İçerikten Turk Gazete sorumlu değildir. Haberin kaynağı ve tüm metin için: www.sozcu.com.tr

OKUYUN  Google Pixel 7'nin tasarımı ortaya çıkan kılıflarla belli oldu