Yayınlanma:
19.08.2022- 14:25

/ Son Güncelleme:
19.08.2022 – 14:28

Apple Insider tarafından yayınlanan habere göre, bir güvenlik araştırmacısı, TikTok kullanıcıları uygulama içi tarayıcısını kullanarak harici bağlantılara göz attığında, sosyal medya platformunun onu kullanırken yazdıklarını izlediğini keşfetti.

Bir siber güvenlik araştırmacısı olan Felix Krause’nin son keşfi, uygulama içi tarayıcının, kullanıcılarının tıkladığı bağlantıları ve düğmeleri de izlediğini ortaya koyuyor.

Siber güvenlik araştırmacısı, sosyal medya hizmetindeki uygulama içi web tarayıcısının, kullanıcılarının ziyaret ettiği harici sitelere JavaScript yüklediğini iddia ediyor.

Ardından, TikTok’un kullanıcılarının, yazdıkları her şeyi endişe verici bir şekilde içeren etkinliklerini izlemesine izin veriyor.

Bu, JavaScript kodunun sosyal medya devinin kullanıcılarının şifrelerini başka yerlerde izlemesine izin verdiği bildiriliyor.

Araştırmacı Krause, Forbes ile yaptığı bir röportajda TikTok’un uygulama içi tarayıcısındaki genişletilmiş izlemenin “şirketin yaptığı aktif bir seçim olduğunu” belirtiyor.

Ayrıca, “bu, önemsiz olmayan bir mühendislik görevidir” diyerek devam ediyor ve bu tür JavaScript enjeksiyonunun “yanlışlıkla veya rastgele gerçekleşmediğini” belirtiyor.

TIKTOK:…

Haber kaynağı ve tüm metin: haberglobal.com.tr

OKUYUN  En çok takipçisi olan Türk TikTokerlar (Kaynak: soru.com.tr)