Canlı yayın platformlarında üyeler belirli miktarda kazanç elde edebiliyor. Herkesin merak ettiği twitch yayıncılarının kazancı araştırılıyor. Twitch sisteminde yayın yaparak kazanç elde eden tüm yayıncılar bazı prosedürlere göre kazanç elde edebiliyor. Elde edilen kazançlar farklı şekillerde oyunculara sunuluyor. Yayıncılar haftalık veya aylık olarak belirlenen süreler boyunca yayın yapması gerekiyor. Kitlesi çok olan yayıncılar belirli hediyelere ve yayın sürelerine göre kazanç elde edebiliyor. Yayıncıların kazançları tamamen değişebiliyor. Reklam gelirleri, izleme ve hediye gelirleri olmak üzere birçok farklı alandan kazanç elde edebiliyor. 

Twitch yayıncılarının kazançları 

Twitch tüm dünya üzerinde kullanılan yayın platformları arasındadır. Özellikle online oyun oynayan oyuncular twitch üzerinden yayın yaparak yüksek kazanç elde edebiliyor. İzleyiciler oyun oynayan yayıncıların ne kadar kazanç elde ettiğini merak ederek birçok araştırma yapabiliyor. Twitch yayıncıları izlenme sayısına göre belirli miktarda kazanabiliyor. Kitlesi çok olan ve oldukça fazla izlenen kişiler diğer yayıncılara göre daha yüksek kazanç sağlıyor. Platform her zaman daha fazla izlenen yayıncılara daha yüksek ödemeler yapıyor. Yayıncılarla sözleşme yaparak, belirli süreler boyunca yayın açması talep ediliyor. Yayıncılar yaptığı yayınlardan paralarını kazanarak kendini yükseltebiliyor. 

Twitch üzerinden yayın yapanlar ne kadar kazanıyor? 

Twitch sitesinde yayın yapmak için belirli özelliklere sahip olmak gerekiyor. Aynı zamanda yayıncıların kurallara uygun bir şekilde yayınlarına devam etmesi isteniyor. Twitch platformunda tüm dünya üzerinden ulaşım sağlanabiliyor. Farklı ülkelerde yayın yapa tüm yayıncılar herkes tarafından izlenebiliyor. Twitch üzerinden oyun, sohbet ve diğer olmak üzere yayın seçenekleri bulunuyor. Ne kadar çok izlenme olursa o kadar fazla kazanç elde edilebiliyor. Aynı zamanda twitch platformunda takipçi sistemi bulunuyor. Abonesi fazla olan yayıncılar her zaman daha fazla kazanç elde ediyor. 

OKUYUN  Mutlaka kontrol edin: Telefonunuzda bu 'zararlı uygulamalar' varsa dikkat

Twitch platformunda hangi yayınlar yapılıyor? 

Twitch uygulamasında herkesin yapacağı yayın içeriği farklı olabiliyor. Tüm dünyada aktif olarak oynanan birçok oyun bulunuyor. Oyun yayınları sevenler oyuncu yayınlarını izleyerek zaman geçirebiliyor. Twitch aslında oyun üzerine kurulmuş olan bir platformdur. Her ne kadar oyun platformu olsa da birçok yayıncı sohbet yayınları da düzenleyebiliyor. 

Twitch üzerinde yapılan yayınlar şöyledir; 

  • Sohbet yayınları 
  • Özel yayınlar 
  • Oyun yayınları 
  • Eğlence yayınları 

Belirtilen yayın içerikleri twitch tarafından izin verilen yayın türleridir. Twitch kurallara uygun olarak yayın yapmayan kullanıcılara belirli cezalar vererek, hesaplarını kapatabiliyor. Kurallara uygun olarak yayın yapması talep ediliyor. 

İzleyin: Ne Kadar Kazandım? Bir Yayıncı Ne Kadar Kazanıyor?

Twitch platformunda yayın yapmak 

Twitch platformu herkesin tüm dünyada kullandığı bir platformdur. Twitch üzerinden kolaylıkla yayın yapan yayıncılar kazanç elde edebiliyor. Özellikle kitlesi çok yüksek olanlar daha yüksek kazançları da elde edebiliyor. Twitch üzerinde abone olma sistemi bulunuyor. Abone kazandıkça gelir elde etmek daha kolay oluyor. Herkese hitap eden yayınlar yaparak abone sayısını yükseltebilirsiniz. Abone sayısı yenilendikçe yayıncılar sürekli olarak kazanç elde ediyor. Abone sayısına göre kazanç oranı artıyor 

Yayıncıların kazançları 

Twitch sitesinde birçok kişi tüm dünya üzerinde yayın yapabiliyor. Twitch yayıncıları abone sayısına göre kazanç elde edebiliyor. Twitch yüksek izleyicisi olan yayıncılarla iletişime geçerek özel bir sözleşme yapabiliyor. Sözleşme kurallarına göre yayın açılması durumunda yayıncılar aylık yüksek kazançlar elde edebiliyor. 500 dolardan 15.000 dolara kadar kazanç elde etmek mümkün oluyor. Her yayıncının içeriğine bakılmadan izleme sayısına bakılıyor. İzlenme sayısı içeriklerden daha önemli bir konudur. Her yayıncının belirlemiş olduğu bir içerik olsa da en çok aboneye sahip olan her zaman daha yüksek kazanç elde edecektir. 

OKUYUN  Youtube Shorts nedir, nasıl shorts video yüklenir?

Twitch yayın ücretleri 

Twitch yayıncılar için bazı ödemeler yapabiliyor. Yayıncıların abone sayısına göre aylık olarak ödeme yapılıyor. Her abone sayısı için farklı ücret tarifesi bulunuyor. Abone olma işlemleri izleyiciler tarafından belirli ücret karşılığında yapılıyor. İzleyicilerden alınan ücretlerin bir kısmı yayıncılara ödeniyor. Abonesi yüksek olan yayıncılar abone sayısına göre ödeme alıyor. Daha fazla izlenen ve takipçi sayısı fazla olan yayıncılar twitch tarafından özel tutuluyor. Popüler yayıncılar diğer yayıncılara göre daha yüksek gelirler elde edebiliyor. Reklam alarak kazançlarını daha fazla yükseltebiliyor. Daha fazla izlenmek twitch uygulamasında daha yüksek kazanç elde etme anlamına geliyor. 

Twitch yayın yapmanın kazançları 

Twitch yayın yaparak kazanç elde etmenin bazı yöntemleri bulunuyor. Çok fazla kitleye hitap etmek her zaman kazançları arttıracaktır. Özellikle izleyicilerden abone olanlar, yayıncıların yüksek kazanç elde etmesini sağlıyor. Abone seçeneğinin sürekli kullanılması, yayıncılara ödenen paraların artmasına neden oluyor. Her yayıncı abonelik işlemlerinden kazanç elde ediyor. İzleyicilerin abonelik işlemleri sonrasında, twitch tarafından ödeme yapılıyor. 

Etiketler:

,