Twitter’ı kısa bir zaman önce satın almak isteyen Elon Musk’ın sosyal medya ortamı için yeni planları belli oldu. Aynı zamanda Tesla CEO’su olan iş insanı Elon Musk, Twitter şirketinde çalışmak üzere neredeyse binlerce kişiyi işe aldı. Elon Musk, mevcut işçilerinden bir kısmını işten çıkarmayı ve 2028 senesine dek firma gelirini bugünün beş katına çıkarmak istiyor.

Elon Musk’ın Twitter’la İlgili Yeni Planları Neler?

Milyarder Elon Musk’ın, geçtiğimiz zamanlarda Twitter’ı 44 milyar dolar kadara satın alması bütün gözlerin ünlü iş insanına dönmesine sebep oldu. Elon Musk bu hamle ile ne hedeflediği, ortamda neler yapacağı henüz bilinmese de herkes tarafından merak konusu bir durum.

Ücretli üyelik ve ifade özgürlüğü benzeri yenilikler hakkında da konuşan ve CNBC tarafından yapılan haberine göre de yatırımcılarla yapmış olduğu toplantıda firmanın gelirlerinden hoşnut olmadığını dile getiren Elon Musk’ın planlarıyla alakalı yeni iddialar gündeme geldi.

Reklam Gelirine Bağımlı Bir Twitter İstemiyoruz!

New Yok Times gazetesinin satın almanın olası destekçilerine göndermiş olduğu slaytları ölçüt gösterdiği haberinde şunları aktardı; Elon Musk, yatırımcılarına firmanın gelirini önemli şekilde yükseltebileceğini ve ortamın reklam gelirine daha az bağımlı duruma getirebileceğini anlattı.

Rapora bakıldığı zaman Elon Musk, kullanıcı başına ortalama gelirin 2028 senesine dek 5,39 dolar ile 30,22 dolar arasında yükseltmeyi planlıyor. Kullanıcı başına gelir yükselişi ile de firmanın toplam gelirinin beş kat kadar yükseleceği tahmin ediliyor.

Şirket Gelirlerini Artırmayı Hedefliyor

Elon Musk bunun yanında yatırımcılara, 44 milyar dolar kadarlık satın alımını desteklemeleri durumunda yatırdıkları parayı ikiye ya da üçe katlayacağından oldukça emin olduğunu da aktardı. Rapora bakıldığı zaman Elon Musk, her şey iyi giderse yatırımları yapmaları karşılığında beş ile on kat kadar getiri alabileceklerini söyledi.

OKUYUN  Twitter, tweet düzenleme özelliği sunmaya hazırlanıyor

Tesla ve SpaceX firmalarının CEO’su son olarak Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu raporuna göre, perşembe günü teklifi amacı ile 7,1 milyar dolar kadar finansman sağladığı ortaya çıktı.

Binlerce Kişiyi İşe Almayı Planlıyor

New Yok Times gazetesi tarafından yapılan haberine göre, 2025 senesine dek yüzlerce kişinin işten çıkarılması planlanırken üç bin altı yüz yeni çalışanın da istihdam edilmesi de planlanıyor. Sızan tüm planlara göre; şu anda yedi bin beş yüz çalışana sahip olan Twitter platformunun, 2025 senesine dek on bir binin üzerindeki kişiyi istihdam etmesi bekleniyor.

Elon Musk, tüm yatırımcılara bir zaman için Twitter CEO’su olarak görevde olacağını da bildirdi.

Elon Musk’ın Twitter Hakkında Gelecekteki Planları Ne?

Elon Musk kısa zaman önce sosyal medya platformu olan Twitter’ı satın alarak gündeme oturmuştu. Twitter gibi oldukça fazla sayıda kullanıcıya sahip olan bir platformu satın alması ile bir anda herkesin gündemine oturan Elon Musk, Twitter’ın geleceği hakkında da çok fazla şey planladığını söyledi. Bu planların bazılarından bahseden Musk, Twitter’ın yalnızca reklam gelirlerine bağlı olmamasını gerektiğini söylerken aynı zamanda çeşitli yollarla Twitter’ın gelirlerini artırmak için yöntem arayışına da başladıklarını söyledi. Bu yöntemler arasında ücretli üyelikler de var.

Etiketler:

,