44 milyar dolarlık satın alma girişimiyle başlayan Elon Musk ve Twitter arasındaki gerilimi, şirket içindeki karışıklıklar takip ediyor. Musk ve Twitter arasındaki sorun, mahkemeye kadar taşınırken, eski bir Twitter çalışanının Twitter’ın sahte hesap ve güvenlik açıklarıyla ilgili yanlış bilgi verdiğini iddia etmesi ortalığı karıştırdı.

Sozcu.com.tr

Yayınlanma: 12:58 – 24 Ağustos 2022 Güncellenme: 12:59 – 24 Ağustos 2022

Eski bir Twitter çalışanı, sosyal ağın ABD düzenleyicilerini siber güvenlik savunmalar ve sahte hesapları konusunda yanılttığını iddia etti.

Temmuz 2020’de şirkete yapılan büyük ve utanç verici bir saldırının ardından eski CEO Jack Dorsey tarafından görevlendirilen, siber güvenlik çevrelerinde “Mudge” olarak bilinen Peiter Zatko, bu yılın başında Twitter tarafından görevden alınmıştı.

Geçen ay Twitter’ın eski güvenlik lideri Zatko’yu temsil eden kâr amacı gütmeyen bir hukuk grubu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Adalet Bakanlığı ve Federal Ticaret Komisyonu ile Kongre üyelerine şikayette bulundu.

Zatko, Twitter’ın ABD Federal Ticaret…

Bu içeriğin ilk paragrafları otomatik olarak listelemek için çekilerek yayınlanmıştır. İçerikten Turk Gazete sorumlu değildir. Haberin kaynağı ve tüm metin için: www.sozcu.com.tr

OKUYUN  YouTube'un o uygulaması kapanıyor! Google açıklamayı yaptı