Yabancı basın kaynaklarından edinilen bilgiye göre; hastalığı ilerlediği belirtilen Gülen’in, hastaneye kaldırıldığı, burada ise yapılan müdahalelere güçlükle yanıt verdiği öğrenildi. Bunun hemen ardından Fethullah Gülen öldü mü? Fethullah Gülen sağlık durumu nasıl? başlıkları merak konusu oldu. İşte detaylar…

FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in hastalığının ilerlediği ve durumunun da kötüye gittiği öğrenildi. Özel doktoru Kudret Ünal’ın da Gülen’in yanından ayrılmadığı belirtilirken, Amerikalı doktorlar sağlık durumunun sürekli takip edilebilmesi için Pensilvanya eyaletindeki FETÖ çiftliğine gitti. İstihbarat birimleri ise durumu kritik hal alan FETÖ elebaşının sağlık durumunu yakından takip ediyor. Bununla birlikte Fethullah Gülen öldü mü? Fethullah Gülen sağlık durumu nasıl? başlıkları merak konusu oldu. İşte detaylar…

FETHULLAH GÜLEN ÖLDÜ MÜ?

Son görüntülerini yayınlayan Gülen, hastalığını açıklamış, aylardır ne görüntüsünü çektirmiş ne de sesini duyurmuştu. Son olarak geçtiğimiz aylarda kahve içerken fotoğrafları basına sızan FETÖ elebaşı hakkında “Ölüme gidiyor belli” şeklinde yorumlar gelmiş, hastalığının ilerlediği dış görüntüsünden de belli olmuştu.

Fetullah Gülen, 1 Mart 2022’de “Ben çok fazla değil ama biraz rahatsızım yani… Çok düşük bir eforu taşıyamayacak kadar, öyle bir şey var” diyerek örgütüne mesaj vermişti.

Öte yandan; FETÖ elebaşının gece saatlerinde kalbinin iki kez durduğu ve Amerikalı doktorların başında olduğu iddia edildi.

ÖNCE ÖLDÜ DENDİ, SONRA HABER KALDIRILDI

Geçtiğimiz yıl, ABD’nin New Jersey eyaletinden yayın yapan Tughra Books’un “İnna lillahi ve inna ileyhi raciun” başlıklı mesajının devamında, “Hayatını iman ve Kur’an hizmetine vakfetmiş kıymetli büyüğümüz muhterem Fethullah Gülen Hoca efendi fani dünyaya veda etti” cümlesi yer aldı. Daha sonra FETÖ elebaşının yakınlarına baş sağlığı dilenmiş, ancak çok geçmeden yayımlanan mesaj bir anda kaldırılmıştı.

OKUYUN  Koltuk altı kararmasını geçirme yöntemleri (Kaynak: soru.com.tr)